6 клас. Урок 3.

Камерно-вокальна скринька

Вітаю на уроці музичного мистецтва, мої юні друзі!    

 Сьогодні ми зазирнемо у незвичайну музичну скриньку , в якій зберігаються шедеври камерно-вокальних жанрів

Термін "камерна музика" у XVI- XVIII століттях вживали щодо будь-якої світської музики на противагу церковній або театральній. Згодом камерною музикою стали називати твори, розраховані на невелику кількість виконавців та обмежене коло слухачів. Колектив, що виконує камерну музику, називається камерним ансамблем і переважно складається з 2-10 осіб. Камерний хор або оркестр налічує 15-20 виконавців.

Камерна музика створює ліричний настрій, передає емоції та найтонші порухи душі людини. Які ж музичні жанри містяться в скриньці камерно-вокальних жанрів? 

На межі 18-19 століть чільне місце в музичному мистецтві посіла вокальна музика. У творчості Франца Шуберта, Роберта Шумана та інших композиторів-романтиків сформувався новий жанр, що отримав визначення як жанр художньої пісні. Бурхливий розвиток цього жанру спостерігався по всій Європі і в Україні зокрема. У камерно-вокальній музиці початку 19 століття утвердилися пісні, які мають спільний сюжет (або спільних героїв чи музичні образи) й об'єднуються у вокальні цикли

Вокальна робота. Розспівка і пісня.

В українській скарбничці пісенного жанру особливе місце займає творчість Володимира Івасюка, чию пісню-символ "Червону руту" ми сьогодні вивчимо. Познайомимось ближче з портретом композитора:

Ігрова сторінка

Підсумовуємо вивчене:

Розгляньте фотографії. Визначте, яка з них ілюструє виконання камерно-вокальної музики, хорової музики, камерно-інструментальної музики, симфонічної музики.

Творче завдання: Спробуйте створити цикл пісень, уклавши збірник під назвою, наприклад, "Мій співаник", "Пісні з мультфільмів", "Пісні з улюблених фільмів", "Співаємо з друзями", "Улюблені пісні моєї родини", тощо (одну на вибір, або створіть свою тему циклу).

Рефлексія

Дякую за співпрацю. До зустрічі!