3 клас. Урок 8.

Героїзм у мистецтві

Вітаю на уроці музичного мистецтва! Чи знаєте ви, хто такі герої? Часто це звичайні люди: скромні, чесні, безкорисливі. У відповідальні часи вони сміливо вступають у боротьбу із кривдою та несправедливістю. Наприклад, герой давніх легенд Микита (Кирило) Кожум’яка. Він наділений богатирською силою, стійкістю. Або сміливий та мужній Котигорошко, який з друзями також боролися з несправедливістю і рятували людей, перемагали злих персонажів.

трейлер (для уроку)

дивитись фільм  (повністю)

Героїчний характер найкраще передає маршова музика. Марші створюють для ходи, і зазвичай вони написані в розмірі 4/4. Урочисті похідні марші виконують на військових парадах, енергійні спортивні – під час змагань. Є марші веселі й сумні. 

Порівняйте прослухані марші.  Що в них спільного, що відмінного? Чим відрізняється маршова музика від пісенної та танцювальної? У якому темпі карбує крок іграшкове військо? Уявіть себе барабанщиком чи барабанщицею в цьому строю і, крокуючи, відтворіть ритм маршу. 

Моцарт написав свій "Турецький марш" у формі рондо не просто так. Тоді для турецького війська справді характерними були веселі, танцювальні марші, які звучали при святкуванні перемоги або налаштовували на неї перед боєм. Для української ж народної музики історично склалися й характерні бадьорі, бойові марші, що підіймають воїнам дух та оспівують героїзм.

Серед українських народних  пісень чимало пісень-маршів,  яких протягом віків козаки, січові стрільці, повстанці та й сьогоднішні герої співали, ідучи в бій або прославляючи своїх героїв. Поміркуй, які ще ти знаєш маршові пісні?

Чи знаєте ви, які добровольчі батальйони захищають  нашу Україну від ворога в нинішній час? Пропоную відкрити інтерактивний філворд та дізнатися. 

Співаємо пісню "Любіть Україну"

Кожен з вас тут - молодець!

На сьогодні - все, кінець!

Дякую за співпрацю. До зустрічі.