5 клас. Урок 7.

Мистецький ансамбль

    Вітаю на уроці музичного мистецтва. Пригадайте, що ми вивчали на попередньому уроці? Сьогодні ми продовжимо знайомитись з інструментальною музикою та мистецтвом форм. 

     Чи доводилось вам, друзі,  грати в інструментальному ансамблі? Що, на вашу думку, найголовніше в ансамблевій музиці? А чи знаєте ви, що означає працювати в ансамблі?

Струнний квартет Фенікс

Квартет «Dudalis» 

Брас квінтет «Academy» Kyiv 

Ансамблем називають спільне виконання музичного твору кількома музикантами або вокалістами, а також музичний твір для невеликого складу виконавців. 

Ви вже знаєте, що залежно від кількості виконавців ансамблі мають різні назви: 

Ансамблі бувають різні за складом інструментів: струнні, духові, мішані й навіть ансамблі ударних інструментів:

У світовій скарбниці класичної музики зберігається чимало шедеврів, написаних для квартетів, квінтетів. Авторами цих творів є славетні зарубіжні (Й. Гайдн, Л. ван Бетховен, В. А. Моцарт, Р. Шуман) та українські (Д. Бортнянський, В. Барвінський) композитори. Сьогодні ми вирушаємо у Відень, де понад двісті років тому жив і творив геніальний австрієць В. А. Моцарт. Його інструментальна музика вражає своєю багатогранністю та неповторністю. Вона пронизана любов’ю до життя, людей, невичерпною вірою у світлі ідеали. Композитор написав багато творів для камерних ансамблів

До складу струнного квартету входять чотири струнно-смичкові інструменти: дві скрипки, альт і віолончель. Серед мішаних квартетів найбільш популярними є струнно-духовий (скрипка, альт, віолончель і флейта або гобой) та фортепіанний (скрипка, альт, віолончель і фортепіано). 

В. А. Моцарт здійснив значний вплив на світову музичну культуру. Його твори вирізняються чіткою формою, пропорційністю елементів музичної структури, виразністю тем і багатством художніх прийомів. А ще він був музикантом-віртуозом, володів феноменальним музичним слухом, пам’яттю та здатністю до імпровізації. 

Поділіться своїми враженнями від перегляду. Яку роль відіграє музика в цьому мультфільмі? Звучання яких музичних інструментів вам вдалося розпізнати? 

Розучуємо пісню Д. Пташинської «Планета дитинства». 

Повторимо, які є види виконання 

інструментальної та вокальної музики: 

Пригадайте вивчене з ребусами: 

Дякую за співпрацю. До зустрічі!