4 клас. Урок 31.

Місто майбутнього

Здрастуйте, друзі! Ви любите фантазувати? Пофантазуймо, яким буде мистецтво майбутнього, який вигляд буде мати місто нашої мрії.

Особисто я навіть у своїх мріях все пов’язую з музикою. Мені б хотілося, щоб усюди миготіли яскраві фарби, людей звеселяли співаючі фонтани, виконуючи свої світло-кольорові симфонії. Скажу вам відверто – такі мої мрії вже втілюються в реальність. От як, наприклад, чудові музичні фонтани у Вінниці. Перегляньте це захоплююче шоу:

Уявімо, що зранку, коли діти йдуть у школу, а дорослі – на роботу, лунатиме звідусіль бадьора ритмічна музика. У магазинах та офісах, аеропортах і вокзалах люди стануть учасниками різноманітних музичних флешмобів. Діти змалечку зможуть виступати із відомими співаками чи віртуозами-інструменталістами.

Перегляньте відео, в якому співають заслужена артистка України Ніна Матвієнко та переможниця дитячого Євробачення Анастасія Петрик.

А чи доводилось вам зустрічати трирічного артиста на великій сцені перед багатотисячною аудиторією глядачів? Хочу познайомити тебе з таким юним вундеркіндом. Перегляньте відео виступу Акіма Камари з відомим оркестром Андре Ріє. Зверніть увагу, як невимушено поводить себе юний артист на сцені, жартує, чудово виконує музику, а як захоплено сприймає його публіка і аплодує!!!

Мрії, мрії!!!! Людина завжди мріяла осягнути незвідане. Мандрівники, шукачі пригод відкривали нові землі, підкоряли пустелі, джунглі, льоди Півночі. Але, споглядаючи ночами зоряне небо, вони, мабуть, найбільше хотіли знати, що таїть чарівний небосхил. Мрії людства почали втілюватися наприкінці XX століття. Але ще так багато незвіданого у тій царині!

А у вас є мрії про космос? Можливо, ви, коли виростете, також станете одними із першопрохідців великого космічного океану? Як гадаєте, чи лунає там музика? Угорський композитор  Бе́ла Барто́к, споглядаючи красу нічного неба, уявив собі космічну музику.

Перегляньте відео з музичним твором Бели Бартока «Мікрокосмос». (слово «мікро» -  в перекладі з грецької означає «малий»).

Хоча багато ще в людства незвіданого про навколишній світ, фантазери і мрійники втілюють у життя найнеймовірніші, здавалося б, на перший погляд, ідеї. Важко уявити собі сьогодні наше життя без телевізора, телефона, радіоприймача чи комп’ютера. А з’явилися вони саме завдяки фантазіям сміливців винахідників-мрійників.

Відколи виникла музика, люди майстрували музичні пристрої – від іграшкових музичних скриньок до великих баштових курантів.

З появою комп’ютерів можливості створення і запису музики дуже розширилися: за допомогою музичних програм можна відтворити звучання різних музичних інструментів і співацьких голосів, оркестру, хору.

Перегляньте відео, в якому китайські музиканти відтворюють історію вдосконалення музичних приладів протягом XX століття. Цікаво, що виконавці це роблять тільки голосом, без допомоги інструментів чи техніки!

Відеодемонстрація «Історія музичних приладів протягом XX століття»:

Завдяки своїм фантазіям люди мають чудових друзів – роботів. Такі чудеса техніки все більше входять у наше життя, і те, що недавно було тільки мрією, стає реальністю. Роботи працюють у різних галузях. А тепер – ще й співають і танцюють. Пригадайте, як у 3 класі МедАрт знайомив вас зі своїми друзями, роботами-художниками, роботами-співаками та танцюристами. Перегляньте цікаві відео з чудесами техніки:

Уявіть, що ви і я потрапимо на вечірку роботів у майбутнє. Затанцюймо разом із ними під веселу пісню-руханку.

Руханка з роботами

Вокальна робота

А чи знаєте ви пісню про роботів? Ні? Тоді нумо вивчати! Я знаю чудову пісню про робота Броніслава, тож з радістю навчу вас теж її заспівати.

Мріяти – це дуже чудово. Впевнена, що ви можете нафантазувати багато цікавих речей, які б варто було людству отримати в житті. Хочу побажати вам, щоб мрії здійснювалися. Важливо, щоб люди жили в гармонії з природою, дружили між собою, раділи кожному прожитому дню, насолоджувалися співом пташок і чудовими краєвидами, щоб звідусіль лунала музика і спів і панувало щастя.

Тож нехай мрії збуваються!

А сьогодні наш урок завершується. 

До зустрічі!