1 клас. Урок 2.

Мистецтво - чарівне вікно у світ.

Мої друзі.

Вітаю на уроці музичного мистецтва! Сьогодні ми з вами поговоримо про школу і про дружбу. Адже в школі ви будете навчатися не тільки читати, писати, розв'язувати математичні задачі. малювати - але й навчатися спілкуватися з однолітками, дружити.

Поміркуйте, чи можна назвати друзями тих, кого зображено на картинах? Поясніть свою думку. Чи є у вас друзі - домашні улюбленці (пташки, звірята)? Якими якостями мають бути наділені справжні друзі?

Послухайте українську народну пісню "Котику сіренький" та твір Ярослава Барнича "Коник". 

Яка з мелодій ніжна та спокійна, а яка жвава і грайлива? Порівняйте мелодії з лініями: які  лінії ви б обрали, щоб описати музику?

Щоб зобразити наші почуття, емоції, чи навіть зовнішній вигляд, звуки змінюються, немов справжні чарівники. Вони можуть бути шумовими чи музичними, довгими чи короткими, гучними чи тихими, високими або низькими. Давайте з вами подивимось відео та дізнаємось детальніше.

Чи помітили ви, як злагоджено грають музиканти-звірята? Як гадаєте, чи вони є друзями? Поміркуйте й уявіть, як змінилася б гра музикантів, коли б вони не дружили між собою і сварилися?

Отже, бачимо, діти, що звуки музики між собою дуже дружні, звучать злагоджено. Саме тому нам музика так подобається, коли ми слухаємо її чи співаємо. А чи знаєте, мої любі, що дружбі присвячено дуже багато творів мистецтва? Ви вже бачили, що художники зображали на картинах тему дружби. Але є також чимало пісень про неї. Давайте послухаємо і ще й поспіваємо і потанцюємо. Станьмо в коло дружби і повторюємо рухи за мною.

Чудово потанцювали і поспівали! Ви фантастично талановиті!  На завершення пропоную вам пограти гру "Впізнай звуки" - шумові чи музичні? 

Ти сьогодні - молодець!

На сьогодні - все, кінець!

Дякую за співпрацю, до зустрічі!