5 клас. Урок 13.

Характер театральних образів

Вітаю на уроці музичного мистецтва, мої юні друзі! Відгадайте кросворд, щоб дізнатись, у яку віртуальну мандрівку ми сьогодні вирушимо на уроці:

Так, мої любі, ми сьогодні вирушаємо до театру. Пригадайте, що ви знаєте про цей вид мистецтва? Які бувають види театру? Які мистецтва тісно співпрацюють у театрі?

Театральне мистецтво синтетичне за своєю природою, оскільки поєднує в собі всі інші види мистецтв: літературу, музику, образотворче мистецтво, хореографію та ін. Відповідно, розрізняють види театру:

Театральне мистецтво виникло у Стародавній Греції з містерій — ритуальних святкувань на честь богів — покровителів землеробства. Проте самі обрядові дійства ще не можна вважати театром. На думку мистецтвознавців, театр починається там, де з’являються глядачі, тому що саме в безпосередній взаємодії, співпереживанні акторів і глядачів криється сила театрального мистецтва. 

У музичному театрі відбуваються вистави:

Ми з вами поспішаємо до музичного театру,  де незабаром розпочнеться балетна вистава. 

Балет виник в Італії у XV столітті. Назва походить від італійського слова «балло», що у перекладі означає танець. 

Головний засіб сценічної виразності в балеті — власне танець: класичний, народний, характерний, акробатичний та ін. Балетмейстер продумує систему рухів, аби передати в танці почуття, думки й характер персонажа, а артист/артистка балету втілює цей задум. Створити яскравий художній образ допомагають також костюми, декорації, грим і, звичайно, музика

"Український балет є надзвичайним і повноважним послом України, який відкрив світові душевну щедрість та високу художню красу нашого талановитого народу" (Серж Лифар) 

Сьогодні ми познайомимось із балетною виставою "Буратіно і чарівна скрипка" сучасного українського композитора Юрія Шевченка. У його творчій спадщині чільне місце посідає музика для театру: музичне оформлення драматичних і лялькових вистав, опери й балети. Ідею створення балету Юрію Шевченку підказав балетмейстер Віктор Литвинов. Композитор працював над балетом чотири роки (з перервами). «Буратіно» став першим великим балетом композитора Юрія Шевченка. Твір вийшов жвавим, невимушеним й різнобарвним. Партитуру балету композитор присвятив пам'яті свого маленького сина, якого забрала тяжка невиліковна хвороба. 

Які емоції викликають у вас слова «шкільна перерва»? Що ви найчастіше робите під час перерв? Сьогодні наша вокальна робота буде тісно з нею пов'язана). Ми розучимо з вами пісню "Перерва" (слова Т. Демчук, музика І. Тарнавської). 

Вокальна робота

При виконанні розспівки та пісні слідкуй за співочою поставою, диханням. Чітко вимовляй слова та інтонуй мелодію. 

Сторінка-цікавинка

Ігрова сторінка

Підсумовуємо вивчене

Дякую за співпрацю. До зустрічі!