6 клас. Урок 15.

Вітаю на уроці мистецтва, мої юні друзі. Запрошую вас в кіномайстерню. Сподіваюся, буде цікаво усім, бо тема уроку сьогодні дуже захоплива: 

У кожному з видів кіно — ігровому, анімаційному, документальному, науково-популярному — існують певні жанри, яких налічують понад 60. За даними досліджень, найбільш поширеними є комедія, мелодрама, бойовик, фантастика, музичний фільм, пригодницький фільм та детектив.

Для бойовиків характерні видовищні сцени, рукопашні бої, стрілянина й карколомні сюжети. Комедійні фільми розважають, поліпшують настрій. Мелодрами розповідають про найтонші порухи душі та почуття людей. Музичні фільми насичені музикою: головні герої обов’язково танцюють і співають. Фантастика захоплює глядачів дивовижними подіями, вигаданими світами. В основі пригодницьких фільмів — цікаві подорожі й пригоди, а в детективах ідеться про розслідування заплутаних злочинів.

Ви вже знаєте, що дитяче кіно створюють за сюжетами казок чи літературних творів, на основі реальних або вигаданих подій. Жанр майбутнього фільму обирає режисер. Залежно від тематики, матеріалу і творчого задуму режисера кінострічка може бути веселою та смішною (комедія), фантастичною (фентезі), музичною, ліричною та ін.

Музична вікторина «У світі дитячого кіно».

Послухайте музичні треки із сучасних фільмів для дітей. Спробуйте упізнати ці фільми і пригадати їхні назви.

Зазирнімо в історію розвитку українського дитячого кіно:

Національну кіностудію художніх фільмів ім. О. Довженка було створено 1925 року. У 1929 році на ній уже зняли 10 фільмів, серед яких дитячі «Немає перешкод» і «Сам собі Робінзон». Перші українські мультфільми були відзняті ще в 1927 році. Цікаво, що до 1959 року на Київській кіностудії створили декілька десятків мультфільмів. Найбільший виробник дитячих та юнацьких фільмів, одна з найстаріших кінофабрик в Україні — Одеська кіностудія, заснована понад сторіччя тому. Там працювали відомі режисери Я. Лупій, В. Козачков, І. Апасян, Р. Василевський, В. Костроменко та ін.

📽 Гра «Кіноман». 📽

Пропоную вам утворити неперервний ланцюжок із назв улюблених дитячих фільмів. Промовляйте по черзі по одній назві, не повторюючи тих, що вже прозвучали. Переможе той, хто пригадає найбільше фільмів.

Напередодні зимових свят українські родини охоче переглядають дитячі та сімейні кінофільми, присвячені

Новому року й Різдву.

Саме таким є комедійний мюзикл «Ульотний Новий рік», створений режисеркою А. Акулевич на студії мистецтв «Smile». Ця весела й добра новорічна пригода насичена українськими хітами. Музику написали композитори А. Новицький та О. Алтухов.

Гра «Озвуч кадр фільму».🎥

Розгляньте кадри з популярних дитячих фільмів. Спробуйте їх озвучити, підібравши відповідну музику за допомогою власного ґаджета. Дізнайтеся, в якому жанрі знято кожен фільм.

🎶Вокальна робота.🎶

Розучуємо пісню "На порозі Новий рік".

Виконаймо перед розучуванням пісні розспівку з Шеріл Портер. Налаштуйтеся на активну роботу голосового апарату. 

📌Підсумуємо вивчене:

Дякую за співпрацю. До зустрічі!