2 клас. Урок 3.

Осінні перетворення

Вітаю на уроці музичного мистецтва, мої любі учні. Розпочнемо наш урок із загадки:

В жовте лист пофарбувала,

Урожай з полів зібрала.

Золотила вербам коси

Чарівна цариця — … 

Восени природа вражає  чарівними перетвореннями, які відбуваються цієї пори.  Листя на деревах дивовижно змінює свій колівр, опадає з дерев. Дні поступово стають коротшими, а ночі довшими. Люди збирають врожай із садів та полів. І все це - пора року осінь.

Про красу природи нам може розповісти програмна музика. У ній ми можемо почути звуки, що нагадують шелест листочків, гуркіт дощу, пташиний спів. 

Послухаємо та порівнємо твори про осінь Антоніо Вівальді, видатного італійського композитора та Івана Пустового.

Іноді музичні твори (і пісні, і інструментальні твори) можуть об'єднуватися за спільною тематикою. Тоді таку групу творів чи пісень називають циклом. От як, наприклад, у Антоніо Вівальді цикл "Пори року", з якого ми щойно слухали частинку "Осінь"

Вокальна сторіночка

Осінь часто приносить зі собою дощик - іноді теплий, привітний, грибний, а іноді холодний і вітряний. Тож і ми розпочнемо з розспівки-вправи "Дощик":

Золотава Осінь завжди захоплювала митців  - композиторів та художників. Тож  у музиці багато програмних творів з назвою "Осінь". Заспіваємо пісню про цю чудову пору року. І ви вже розумієте, діти, що назва пісні - програма - говорить сама за себе. В ній ми моемо співати про дощову погоду чи гарний осінній врожай, про пожовкле листячко та дощову погоду. От переконаємося, наскільки програма музики нам дає точну назву для пісні.

Ігрова сторіночка

Ти сьогодні - молодець! На сьогодні - все, кінець! Дякую за співпрацю, до зустрічі!