3 клас. Урок 28.

Гумор у мистецтві (продовження)

Вітаю на уроці музичного мистецтва. Чи любите ви жартувати? Мистецтво може приємно дивувати нас гумором. Комічні твори здатні піднімати настрій і перетворювати буденність на веселе свято, отже, й поліпшувати здоров’я. Адже що може бути кориснішим за усмішку? 

Композитори-професіонали також уміють жартувати. Наприклад, Джоаккіно Россіні у своїх комічних операх створив низку блискучих портретів веселих і дотепних героїв. А «Котячий дует» італійського маестро здобув не меншу популярність, ніж його знаменитий Фігаро. Це – музична пародія на оперний спів. 

У піснях та операх відчути і зрозуміти гумор допомагають тексти. А як композитори "жартують" звуками в інструментальній музиці? Комічні твори зазвичай мають назви "Скерцо", "Гумореска", "Жарт".

Українці часто полюбляли жартувати. Тому серед великого пласту народних пісень можемо побачити багато жартівливих пісень. З їх допомогою висміювали якісь негативні риси людей або просто розвеселяли один одного, жартували. Сучасні співаки також із задоволенням використовують гумор у своїй творчості, створюють нові та осучаснюють давні пісні з жартівливим змістом. Послухаємо і поспіваємо таких пісень разом з вами:

Лясолька хоче створити жартівливу поспівку. Порадьте їй, яку мелодію заспівати до прислів’я: 

До роботи плачучи, а до танців скачучи. 

Гумор у мистецтві зустрічається дуже часто не лише у літературі та музиці, але й на картинах художників, у скульптурах, предметах у побуті (посуд, іграшки, меблі, тощо). Розглянемо ілюстрації. Поміркуйте, які ще гумористичні твори мистецтва ви, можливо, бачили самі в нашому місті чи по телебаченню, або й у себе вдома?

Жартівлива руханка 

Розкажіть про свої враження від уроку

Дякую за співпрацю. До побачення!