5 клас. Урок 17.

Розділ II. У колі народних та професійних митців та мисткинь.

Вітаю на уроці музичного мистецтва! Розкажіть мені, друзі, які народні пісні люблять співати у ваших родинах? Коли найчастіше це буває? 

Вирушаймо в незвичайну подорож стежками України, аби дізнатися більше про народне музичне мистецтво. 

До вокальної народної музики належать народні пісні, пісенні імпровізації (так звані йойки), пісні без слів, епічні сказання, а до інструментальної — танцювальні мелодії, хороводи, інструментальні п’єси та награвання. 

Усі українські народні обряди здавна супроводжувались піснями, танцями, грою на музичних інструментах і театралізованими дійствами. 

Дізнаймось більше про українські зимові обряди 

Напевно, вам відомо, що вже понад століття у багатьох куточках Землі під час різдвяних свят лунає надзвичайно популярна пісня «Carol of the Bells» («Колядка дзвонів»). Однак у західному світі мало хто знає, що її основою стала українська народна щедрівка, обробку якої здійснив талановитий український композитор Микола Леонтович. 

Мелодія «Щедрика» звучить у багатьох інструментальних творах. Фортепіанний цикл «Колядки і щедрівки» Василя Барвінського складається із 22-х обробок українських обрядових пісень. Композитор досліджував музичний фольклор України протягом усього життя та часто використовував народні мелодії у власних творах. Він намагався зберегти неповторну красу і самобутність української пісні, тому свої професійні обробки здійснював дуже обережно. 

Вокальна робота:

Співаємо колядки та пісні про Різдво.

Ігрова сторінка

Руханка

Підсумуємо вивчене:

Дякую за співпрацю! До зустрічі!