1 клас. Урок 28.

Народні інструменти та іграшки

Вітаю на уроці музичного мистецтва, мої юні друзі. Пригадайте, що ми вивчали на попередньому уроці? радо запрошую знову вас у світ народного мистецтва. І сьогодні ми познайомимось  з народними музичними інструментами та іграшками. 

Народну музику виконують на різних музичних інструментах. У багатьох народів Європи набула популярності волинка. Українці називають цей інструмент коза або дуда

Слухаємо музику: народний музичний інструмент дуда (коза)

Слухаємо музику: п'єса німецького композитора Йогана Себастьяна Баха "Волинка"

Українськими народними музичними інструментами є бандура, сопілка, бубон та інші. 

До народних інструментів належать також свищики. Завдяки цим іграшкам діти висвистували, як соловейки, зозульки, синички та інші пташки. Такими свищиками в Україні колись закликали весну. 

Чи знаєте, як виготовляли наші предки такі цікаві інструменти, як свищики? Заглянемо в майстерню сучасної майстрині, яка відновлює старовинні дитячі іграшки, музичні інструменти. 

Колись ці народні іграшки, якими так люблять бавитися дітлахи, мали захисне значення. В народі вірили, що свистіння відганяє від малечі злих духів. Нині ж окарини та свищики — національний український бренд.

Придумайте до вірша про весну мелодію. Заспівайте її із власним супроводом (оплески, бубон, маракаси).

Пригадайте пісню "Вийди, вийди, сонечко", яку ми вивчали на попередньому уроці. Виконуємо пісню з рухами, у колі. Чітко вимовляйте слова.

Весною українці завзято бралися до справ, сіяли пшеницю, садили овочі, доглядали дерева. діти охоче допомагали дорослим. А ще, звісно, допомагала музика. Вона завжди була поряд. Люди, працюючи, співали пісень, а на відпочинку ще й грали на музичних інструментах. Зіграємо й ми:

А чи знали ви, що давні музичні інструменти можуть звучати дуже сучасно? Сьогодні молоді талановиті музиканти дають їм нове життя. Наші українські народні інструменти звучать навіть на Євробаченні!

Браво! Молодці! Ви сьогодні натхненно й завзято працювали, багато дізнались про народні музичні інструменти та іграшки. Розкажіть про свої враження від уроку за допомогою смайликів:

Дякую за співпрацю. До зустрічі!