6 клас. Урок 32.

Жанри мультиплікації

Вітаю на уроці музичного мистецтва, мої юні друзі. Пригадайте, які існують жанри мультфільмів?  Що ви знаєте про мультфільми зарубіжжя?

Запрошую вас у зірковий кінозал, де відбувається показ мультфільму про геніального художника, ім’я якого вам, звісно, дуже добре відоме.

Мультфільм створено в жанрі пригодницької комедії. Сюжет присвячений геніальному італійському художникові й винахідникові Леонардо да Вінчі. Стрічка захопливо розповідає про пригоди Леонардо і його товаришів, які вирушають на пошуки скарбів із затонулого корабля.

Мабуть, найбільше, що пов’язує нас із дитинством, — це мультфільми.

Саме в дитинстві ми дивимось максимальну кількість таких стрічок і навіть не замислюємось, що кожен фільм має не тільки назву, авторів, сюжет, але й створений у певному жанрі великою командою професіоналів, серед яких режисери, сценаристи, композитори, актори, що озвучують ролі, і ціла бригада художників.

Казковий світ мультфільмів вражає малюнками, музикою. Зазирнімо в історію цього мистецтва.

Джеймс Стюарт Блектон

Мультиплікація зародилася ще в першій половині XIX століття — задовго до появи кіномистецтва. Це були перші спроби «оживити» малюнок. На початку ХХ ст. американський художник-карикатурист Джеймс Стюарт Блектон створив коротку німу стрічку «Комічні фази смішних облич», яку вважають першим мультфільмом. А перший в історії герой мультфільму — динозавр Герті — з’явився 1914 року. Його намалював Вінзор Маккей.

.Джеймс Стюарт Блектон Комічні фази смішних облич

Дж.Блектон Комічні фази смішних облич

Дж. Блектон Комічні фази смішних облич

Перший герой мультфільму - динозавр Герті

Ліворуч і праворуч на фото - художник, що створив  Герті - Вінзор Маккей.

Мультфільм студії Волта Діснея "Атлантида" розповідає про пригоди молодого дослідника-картографа Майло Тетча; про те, як Атлантида стає центром науки і знань завдяки магічному кристалу, що був похований під містом. Секрети, загублені тисячі років тому, знову знайдені. Королева Кіда шалено щаслива, що Атлантида знову процвітає, і все це завдяки Майло, який знайшов міфічне місто.

Завітаймо разом до Японії — країни, де експерименти з технікою анімації розпочалися 1913 року, а вже 1917 року з’явилися перші анімаційні фільми.

Аніме (японська анімація) 20-х років XX ст. — це екранізація китайських та японських казок, виконана в стилі своєрідної японської графіки. Засновником традиційного аніме став Тедзука Осаму. Перші японські анімаційні фільми були короткі — від однієї до п’яти хвилин (за зразком американських та європейських стрічок).

Осаму Тедзукіа та його персонажі на марках

Значна частина аніме-серіалів — це екранізація японських коміксів — манґи, хоча трапляються й оригінальні роботи. 

Кодомо — жанр аніме для дітей до 12 років, особливістю якого є загальна «дитячість» твору, дуже спрощені форми ідейного наповнення, характерне зображення, відсутність сцен жорстокості. Аніме-серіал «Покемон» — відомий зразок цього жанру, що за сюжетом і його втіленням більше нагадує європейську чи американську анімації.

Дораемон — це кібернетичний кіт, який перемістився в часі із XXII століття. Він намагається в усьому допомагати хлопчикові Нобіто, який хоче легко отримувати бажане. Однак згодом Нобіто розуміє, що значно цікавіше досягати мети завдяки власним зусиллям.

Вокальна робота

Ритмічна гра "Мультики"

Підсумуємо вивчене:

Що ж, дорогі мої друзі, наш урок сьогодні завершується. Сподіваюся, вам було цікаво поринути в світ дитинства, в світ мультиплікації і ви дізнались багато нового про цей вид мистецтва. 

Тож дякую вам усім за співпрацю. І до наступної зустрічі!