3 клас. Урок 13.

Новорічний калейдоскоп

Вітаю на уроці музичного мистецтва! Сьогодні ми зануримось у світ українських народних традицій та поговоримо про зимові свята. Підскажіть-но мені, які ж свята приносить нам красуня Зима?

Здавна українські дітлахи, затамувавши подих, чекали новорічного добродія Святого Миколая з подарунками (іноді він приходить з різочкою – до пустунів і неслухів). Дідусь Мороз – це добрий «гість» з інших країн, а в наших пращурів Мороз-Морозенко – лютий повелитель холоду, віхоли та криги. А що ви знаєте, діти про Святого Миколая? Це реальна чи вигадана особа? За що люди шанують та люблять Святого Миколая? 

Друзі, а які добрі справи робите ви? Чи можемо і ми ставати помічниками Святого Миколая та робити добрі вчинки, допомагаючи іншим людям? А що б ви попросили у Святого Миколая цього року? Давайте пригадаємо пісні про святого.

Співаємо пісні про Святого Миколая

Святковим символом українців на Новий рік був дідух – сніп, символ урожаю та багатства. Звичай прикрашати новорічну ялинку іграшками прийшов до нас із Європи. У наших краях традиційно  святкують Старий Новий рік, 14 січня. Хлопці з торбинками пшениці приходять у будинки, щедро засіваючи пшеницею, вітають із Новим роком та бажають щастя й добра людям у цій оселі.

Чим у ваших  родинах прикрашають оселю на різдвяно-новорічні свята? Ставлять дідух чи ялинку? Які ще традиції святкування Різдва і Нового року ви пригадуєте із власного досвіду, у ваших родинах? Які пісні (колядки і щедрівки) традиційно ви співаєте у Різдво?

Музично-хореографічна гра «Веселе свято». Імпровізуйте рухи та інструментальний супровід до пісні "Новий рік"

Поміркуйте і скажіть, який музичний інструмент є одним із символів Різдва і сповіщає про прихід колядників? Підказка у ребусі: 

Співаємо колядки

Ігрова сторінка

Розкажіть про свої враження від уроку:

Дякую за співпрацю. До зустрічі!