2 клас. Урок 1. 

Пори року в мистецтві.

Прощавай, веселе 


Здрастуйте, мої юні друзі! Дуже радію зустрічі з вами. Продовжуємо наші мандрівки країною Мистецтва. Скажіть, чи змогли ви прочитати тему уроку, яку зашифрувала панночка Осінь? Вона охоче закликає всіх учнів до школи, але любить пропонувати різні загадки й завдання. Отож, як звучить наша тема уроку, відгадали? 

Прощавай, веселе літечко!

Чи пам'ятаєте ви свої літні враження? Яких пісень ви співали чи слухали? Чи малювали малюнки або ліпили з пластиліну? Розкажіть про веселе літечко за картиною : 

Кожна пора року прекрасна по-своєму: має свої кольори, переваги, і навіть обов'язки! Митці - художники, композитори, поети і письменники часто відтворюють у своїх роботах красу природи в кожну пору року: білосніжну зиму чи золотокосу осінь, різнокольорове квітуче літо чи зелену весну. Тож інколи, коли ми співаємо пісню, можемо помітити, що вона - ніби музична картина, і уявляємо собі чудові пейзажі, слухаючи твори композиторів. Пропоную вам зараз заплющити очі і послухати музику...

Яку пору року року чи картину природи можна уявити, слухаючи музику? Порівняйте різне виконання музичного твору: що їх відрізняє? Чи впізнали ви музичний інструмент, що виконує мелодію в другому відео? Назвіть його. Які ще народні українські інструменти ви знаєте? Знайдіть їх на малюнку.

Панночка Осінь, що владно вступила вже у свої права, приготувала для вас ще музичні загадки. Поміркуйте  і дайте відповідь. Увага: підказку-відповідь можна знайти, відкривши QR-код.

Впевнена, вам уже хочеться поспівати разом. Тож запрошую до вокальної роботи. Але перед цим хочу запитати, чи пам'ятаєте ви правила співу? Давайте пригадаємо їх і виконаємо вправи-розспівки.

Чудово! Повторили правила співу та ще й розспівалися!  Тепер пропоную вам вивчити і заспівати пісню композиторки Ольги Янушкевич "Де поділось літечко?". Послухайте уважно пісню.

Спробуйте вдома створити музичний інструмент своїми руками із доступних матеріалів: наповніть пусту коробочку або баночку (пластмаса або метал) жменькою рису чи гречки, або ґудзиків. Створіть мелодію до поспівки про дзвіночок і акомпонуйте собі власним інструментом. 

Дзвоник кличе нас до школи, а дзвіночки кличуть в поле.

Дзвінок радо нас закликає на урок і з уроку, це, мабуть, улюблений і популярний музичний інструмент серед школярів. І сьогодні він сповіщає, що наш урок підходить до завершення.