1 клас. Урок 20.

Балет-казка

Вітаю вас на уроці музичного мистецтва, мої юні друзі! Музика здатна розповісти у свій спосіб (з допомогою звуків) будь-яку історію. Пригадайте, про що ми вели розмову на попередніх уроках і здогадайтеся, куди саме нас запрошує і про що розповідатиме нам музика сьогодні?

У театрі музику найчастіше виконує оркестр. Він додає чарівності персонажам спектаклю завдяки звучанню різних інструментів. 

Оркестр — великий колектив музикантів, 

які грають на різних музичних інструментах. 

Кожен інструмент оркестру має своє неповторне звучання: яскраве, прозоре, дзвінке тощо. 

А чи любите ви казки? Завдяки талановитим композиторам, акторам, балетмейстерам казки оживають на сцені театру. Однією з таких стала всіма улюблена казка братів Грімм «Білосніжка та семеро гномів». Цього разу на сцені нашого театру казка оживе в танці. Наш балет – це історія про кохання, дружбу, чаклунство, про вічну боротьбу добра зі злом.

Балет «Білосніжка та семеро гномів» – це прекрасна можливість провести час в театрі всією родиною. А також ближче познайомитись із мистецтвом балету. Унікальна постановка, казковий сюжет, (яскраві акторські образи, віртуозні сольні партії, комічні гноми, потішні звірятка), усім відомі герої та динамічна музика подарують святковий настрій і дорослим, і дітям.

Переглянемо фрагменти з балету "Білосніжка і семеро гномів". Музику до нього написав композитор Богдан Павловський. Зверніть увагу на музичні інструменти - оркестр. Як вони доповнюють характери персонажів казки?

Впевнена, що поряд із танцем ви дуже любите співати. Придумайте та заспівайте мелодії для гномів із казки: Мудрунчика, Буркотунчика,  Пчихунчика, Дрімунчика, Веселунчика, Бешкетунчика  та Стидунчика. 

Вокальна робота

Пропоную вивчити поспівку та пісеньки про героїв нашого балету "Білосніжка і сім гномів". Пригадайте правила співу. Згадайте про сім нот та сім кольорів веселки. Чітко артикулюйте слова та інтонуйте мелодії поспівки та пісень.

Ритмічні ігри

У танці дуже важливим є ритм. Тож, щоб стати справжніми артистами театру, навчаймося виконувати ритмічні вправи та ігри. У вас все вийде, нумо!

Ігрова сторінка

Підсумуємо вивчене:

Оберіть свої враження від уроку:

Дякую за співпрацю. До зустрічі!