5 клас. Урок 24.

Народні мотиви в музиці та скульптурі

Вітаю на уроці музичного мистецтва. Вгадайте, друзі, які гості будуть у нас на уроці? Вам допоможе ребус: 

Оркестри поділяють на види залежно від складу музичних інструментів та кількості виконавців. Розібратись у цьому розмаїтті нам допоможе фахівець-музикознавець. 

До струнного оркестру входять струнно-смичкові інструменти: скрипка, альт, віолончель, контрабас. Основу камерного оркестру складає група струнних, до якої додають дерев’яні духові та ударні інструменти. Духовий оркестр найчастіше грає просто неба: у парках і скверах, на вулицях та площах. До складу такого оркестру входять мідні та дерев’яні духові, а також ударні інструменти. 

У скарбниці оркестрової інструментальної музики є чимало творів, написаних українськими композиторами на основі народних пісень та мотивів. 

Особливим видом оркестру є оркестр народних інструментів. У ньому зібрані музичні інструменти, які нація вважає невід’ємною частиною своєї духовної культури. 

У творчості Левка Ревуцького чільне місце займають обробки народних пісень і танцювальних мелодій. Симфонічна п’єса «Козачок» вражає неповторним народним колоритом, захоплює нестримною енергією, яскраво відтворює жвавий характер українського танцю. 

Великому музичному колективу необхідний диригент — фахівець, який керує виконавцями за допомогою системи умовних рухів, виразу обличчя, погляду тощо. Диригент не тільки стежить, щоб музиканти грали злагоджено, — він прагне досягти максимальної виразності звучання, щоб донести до слухачів задум композитора. Зустрічаймо диригентку симфонічного оркестру. 

Симфонічний оркестр, як і естрадний та джазовий, належить до оркестрів мішаного складу інструментів

🎤🎶 Вокальна робота 🎶🎤

Ігрова сторінка

Цікаво знати

Музиканти та музичні інструменти часто надихають на творчість художників, скульпторів. У світі є велика кількість пам'ятників музичним інструментам. Перегляньте світлини та дізнайтесь самостійно, чи є подібні пам'ятники в Україні?

Підсумуємо вивчене:

Дякую за співпрацю. До зустрічі.