4 клас. Урок 5.

Мистецтво та здоров'я

Здрастуйте, друзі! Пригадайте за допомогою ребусу, що ми вивчали на попередньому уроці.

Впевнена, що ви пам’ятаєте. Якщо бути точним – саме про українські народні танці я розповідала минулого уроку.

Танці бадьорять, покращують самопочуття і настрій, чудово розвивають м’язи, координацію рухів, дихальну систему. Люди, що займаються цим мистецтвом, мають струнку фігуру та відмінне здоров’я, бо виконання танцювальних рухів вимагає неабиякої спритності, витривалості, сили. Мабуть, наші предки в Україні це відчували і знали, бо дуже полюбляли спів і танець.

Та сьогодні, друзі, ми поговоримо з вами про зовсім інші –  сучасні танці. Адже ж відомо, що в наш бурхливий час все так стрімко змінюється та розвивається. От навіть моделі ваших ґаджетів щоразу інші з’являються, правда ж? Народжуються все нові й нові танці, які приносять задоволення від виконання, покращують і фізичне, і психічне  здоров’я. Перегляньте відеозапис танцювального гурту «DanceAvenue», що виконують композицією «Disco» 

Що нагадує вам цей танець? Саме так, дискотеку! Знайоме вам слово «дискотека» походить від назви ритмічної танцювальної музики диско. Існує навіть сучасна професія – ДіДжей (ведучий дискотеки).

Стиль «диско» виник близько 50 років тому. Дискотеки дозволяли розслабитися, поринути у вир веселощів і блиску, забути про всі проблеми і стати на деякий час абсолютно іншою людиною, ніж у повсякденному житті. Тим більше, що танці в стилі Диско не вимагали від танцюриста особливої ​​підготовки, як, наприклад, рок-н-рол. Люди просто могли рухатися під ритмічну музику так, як їм зручно.

Перегляньте відео і спробуйте повторити рухи за виконавцями 

Усі види мистецтв між собою дуже тісно пов’язані і розвиваються також у стрімкому темпі. Змінюються танці, змінюється мода. Стрімкий лет часу впливає на архітектуру,  музику, живопис, декоративно-ужиткове мистецтво і технології. Навіть дизайн крісла чи чайника у вас на кухні дуже відрізняється від тих, що були у вашої бабусі в молодості.

Тож сучасні танцювальні гурти також створюють костюми в стилі того часу, імітуючи моду 70-х років, а саме виконавців диско: «Boney M», Bee Gees, Donna Summer, the Village People, The Jackson 5.

Потанцюйте разом з гуртом «Boney M», що виконує пісню «Sunny» 

Друзі, а чи знаєте, що найголовніше в танцювальній музиці? Переконайтеся, що ваша відповідь правильна, розгадуючи ребуси.

Так, найголовнішим у танці є чіткий ритм і рухливий темп. Мабуть, вам раніше доводилося про це чути чи вивчати на уроках. Зауважу також, що вибір оптимального темпу в танці – річ дуже важлива, адже коли він надто повільний чи, навпаки, зашвидкий, то виконавець не може якісно і чітко відтворювати рухи, трюки чи фігури танцю.

Сьогодні ж я хочу детальніше розповісти про різні види темпу в музиці. Для цього я створила таблиці-підказки із позначеннями і порівняннями. Ознайомтеся з ними.

Спробуйте поекспериментувати з грою Музичної лабораторії «Ритм». 

Правда ж, цікаво? Якщо для свого власного ритму ще придумаєте мелодію, вважайте – ви справжні композитори!

Ну, а тепер час поспівати! Наша вправа і пісня також будуть танцювальними. Адже ви пам’ятаєте – усі мистецтва тісно пов’язані і допомагають людям краще виразити свої емоції та почуття.

Виконуйте вокальну вправу з відомою співачкою і викладачем вокалу Шеріл Портер. Намагайтеся чітко вимовляти голосні, чисто інтонувати мелодію.

Виконайте з танцювальними рухами пісню «Гопак» на вірші Леоніда Ямкового та музику Олександра Злотника: 

Вивчаємо пісню у виконанні сестер Басараб «Школа»


Хвилинка повторення: 

виконайте цікаві завдання і повторіть позначення темпу (можете скористатися підказками з таблиць вище).

Поміркуйте, які танці сьогодні популярні серед твоїх однолітків? Чи є у вас друзі, що займаються в танцювальних гуртках чи студіях? Яке місце займає танець в вашому житті?

На дозвіллі намагайтеся більше рухатися під музику, зокрема займайтеся аеробікою. Спробуйте навчити сучасних танців своїх рідних.

Запропонуйте переглянути своїм батькам чи бабусі з дідусем відео з піснею « One Way Ticket» гурту «Eruption». Дізнайтеся, чи знайома їм ця музика? Які пісні «диско» їм до вподоби?

На завершення пропоную, як завжди, повторити вивчене з онлайн-іграми.

Бажаю вам міцного здоров’я і нехай танці та пісні приносять насолоду і радість, приємні емоції та душевну рівновагу.

До зустрічі!!!!