4 клас. Урок 14.

Подорож до Австрії. 

Вітаю на уроці музичного мистецтва, мої юні друзі!

Вальс - всесвітньо відомий танець, який із захопленням танцюють уже понад 200 років! А попередником вальсу був лендлер — німецький і австрійський народний танець, повільний і величавий, в основі якого лежить кружляння пар. Тож помандруймо до Відня - на батьківщину вальсу...

Віденський бал — традиційний захід, який відбувається у столиці Австрії під час бального сезону. Віденські бали занесені до списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини Австрії. У I-ій половині XIX століття в карнавальний сезон кожен вечір у Відні влаштовувалося до 250 балів! У танцях брали участь практично усі: від аристократів до простих людей.

Перегляньте відео «Віденський вальс» австрійського композитора Йогана Штрауса, якого вважають королем вальсів. Це тому, що композитор написав близько 500 творів танцювального характеру!   

Музика Штрауса і сьогодні є надзвичайно популярною у всьому світі, вона звучить у фільмах, мультиках, рекламних роликах, на балах і фестивалях, різноманітних урочистостях. Я пропоную тобі переглянути анімаційну стрічку «Урок музики» із серії про Тома і Джеррі.  

Що ж, продовжимо нашу мандрівку. 18-те століття в Австрії промайнуло під звуки неперевершеної музики й аромату кавового напою. Музика і кава фактично стали символом країни і столиці зокрема, а почалося все в затишних кав’ярнях, де, подібно до музичних салонів, іноді влаштовували вистави та концерти. Тут саме час тобі розповісти, що першу кав’ярню у Відні відкрив українець, Юрій Кульчицький. Він спас місто від турецької облоги 1683 році і до сьогодні мешканці Відня згадують його із вдячністю.

Пригадайте: хто з композиторів, яких ми вивчали, присвятив свій твір каві? Переконайтесь у правильній відповіді, розгадавши ребус.

Тож зараз уявіть себе у затишній австрійській кав’ярні, де можна скуштувати смачний десерт і ароматний напій, насолодитися звучанням акордеону та поспівати.

Розпочнемо, як зазвичай, із розспівки.

Пригадайте і заспівайте  пісню-гімн «Ода до радості» (український варіант)   

Нашу подорож Австрією ми продовжимо на наступному уроці,  а сьогодні на завершення повторіть вивчене з онлайн-іграми:

Розв’яжіть кросворд: 

Складіть пазли «Вальс» і портрет Йогана Штрауса

До зустрічі!