3 клас. Урок 20.

Чарівні дива (продовження)

Вітаю на уроці музичного мистецтва! Чи сподобались вам наші подорожі в фантастичний світ? Радо запрошую вас продовжити наші мандри. Сьогодні ми потрапимо у казку. 

Узимку все довкола прикрашається казковим білим мереживом. Сріблястими зірочками виблискують сніжинки. Це все – фантастичні дива від Снігової Королеви. 

Фантастичне виникнення повелительки льодового королівства данський казкар Г. К. Андерсен описав так: «За вікном пурхали сніжинки; одна з них, найбільша, почала рости, рости, поки нарешті не перетворилася на жінку, закутану в білий тюль, зітканий ніби з безлічі сніжних зірочок. Вона була дивовижно гарна, вся зі сліпучо-білого льоду і все-таки жива! Очі її виблискували, як зорі, але в них не було тепла…». 

Жанна Колодуб. Сюїта "Снігова Королева"

Пригадайте, друзі, що таке сюїта? 

Фантастичний сюжет казки про Снігову Королеву також втілив у музиці композитор Олександр Шимко, але не просто в інструментальній музиці. Він написав балет (пригадайте, що таке балет?)

Олександр Шимко. Балет "Снігова Королева"

Разом із друзями створіть контрастні звукові картини зими. Домовтеся про темп і динаміку виконання. 

Вокальна робота

Музична грамота

Поекспериментуйте на клавішах віртуального піаніно з чорними і білими клавішами. Як змінюється звук нотки, якщо її "підняти" або "опустити"?

Хвилинка-цікавинка: Фантастичні персонажі нерідко мешкають у незвичайних палацах і будинках. Уявімо, з яких матеріалів їх можна побудувати. Ось, наприклад, Снігова Королева живе у крижаному замку. Але такі дивні будиночки можна побачити не лише в казках. Щороку в різних країнах світу проходять фестивалі споруд з льоду! І це справжнє зимове диво! 

Підсумуємо вивчене:

Дякую за співпрацю. До зустрічі!