5 клас. Урок 34.

Анімаційно-ігровий фільм

Вітаю на уроці музичного мистецтва! Пригадайте, які різновиди дитячих кінофільмів вам відомі? Що для них характерне? 

Найулюбленішими стрічками дітей є художні фільми, в яких грають актори. Такі фільми називають ігровими. Героями анімаційних фільмів стають вигадані персонажі, яких малюють, ліплять із пластиліну, виготовляють ляльки або створюють на основі комп’ютерних технологій

Але бувають стрічки, в яких головні герої у виконанні акторів взаємодіють із мультиплікаційними героями, тобто акторська гра чергується з комп’ютерною анімацією. Такі стрічки називають анімаційно-ігровими. 

Крокуємо до кіностудії, де майстри кіно розкажуть нам про секрети зйомки. 

В анімаційно-ігрових фільмах анімаційних персонажів спочатку грають актори, а тоді за допомогою технології цифрового запису рухів їх анімують та моделюють

Цю технологію називають live action — кадри з натуральним рухом. 

Зазирнімо в книгу історії кіно. Виявляється, без анімації не обходились навіть на зорі розвитку кіно. Так, у 30-х роках минулого століття режисери використовували взаємодію акторів з анімованими персонажами мультфільму, поєднували лялькову анімацію, застосовували комбіновану зйомку акторів на фоні вже відзнятого матеріалу. 

У 1988 році майстри відомої кіностудїї Волта Діснея вийшли на новий рівень анімації, використавши комп’ютерні зображення та взаємодію анімованих персонажів і живих акторів. Водночас масового поширення набули спецефекти. 

Найулюбленішими анімаційно-ігровими фільмами для дітей стали стрічки Волта Беккера, Тіма Гілла «Елвін і бурундуки», фільми британського режисера Пола Кінга «Пригоди Паддінгтона», фільм Вілла Глака «Кролик Петрик» та ін. 

Вам уже відомо, друзі, що прообразами мультиплікаційних героїв часто стають відомі актори. Розпізнайте зображених кіноакторів та їхніх анімаційних «двійників». 

Цікавий український фантастичний сімейний фільм режисера Анатолія Матешка "Фокстер і Макс" розповідає про пригоди хлопчика та собаки-супергероя. Новим другом Макса стає пес-наноробот, що оживає із намальованого нанофарбами песика. Головний герой потрапляє у вир незвичайних пригод, за ним полює злочинець, котрий дуже хоче заволодіти новітніми технологіями та мати суперможливості. 

Музична вікторина 

«Саундтреки до дитячих анімаційних фільмів». 

А  тепер, друзі, запрошую вас до гри. Розпізнайте за музичними уривками назви відомих анімаційних стрічок. 

Об'єднайтесь у пари. Дослідіть, які українські актори стали прообразами анімованих героїв у вітчизняних фільмах. 

Вокальна робота

Наталя Май "Літо, давай!"

Виконуємо пісню Н. Май «Літо, давай!» під фонограму. Створіть дві імпровізації: спочатку — пластичну у вигляді танцю, а потім — театральну (показ мімікою і рухами змісту пісні). 

Музично-ритмічні ігри

Підсумуємо вивчене:

Дякую за співпрацю. До зустрічі!