4 клас. Урок 13.

Здрастуйте, друзі! Продовжуємо нашу подорож по Німеччині. Пригадайте, з яким відомим композитором ми познайомились на минулому уроці?

У перекладі з німецької  «Бах» означає «струмок». Але значення творчості Баха у світовій культурі надзвичайно велике. Інший відомий композитор сказав про великого органіста: «Не струмок –  море має бути ім'я йому!».

Так говорив Людвіг ван Бетховен, маючи на увазі майстерність генія і повагу перед творчістю композитора Йогана Себастьяна Баха, а не тільки переклад його прізвища.

Видатний німецький композитор Людвіг ван Бетховен – теж надзвичайно непересічна постать. Працьовитий, гордий, волелюбний, талановитий. Дуже рано втратив маму. Його музичний талант проявився рано, тому батько намагався зробити з нього вундеркінда.

 З 22 років композитор почав втрачати слух. І більшість із своїх найкращих творів написав при повній глухоті!!!! Непросте життя, скажеш ти – і це буде правдою. Всі свої переживання, хвилювання, розпач чи героїзм – він втілює в музиці, якій Бетховен вірний до кінця життя.

Перегляньте відео – «Турецький марш» Бетховена, використаний в мультику «Том і Джеррі».

У 2020 році виповнилося вже 250 літ з дня народження Бетховена. Проте великий композитор-класик через багато років після своєї смерті вривається у світ популярної музики.  Сучасні музиканти –  шанобливо або іронічно –  включають його теми і фрагменти класичних опусів у свої пісні та інструментальні п'єси.

Наприклад, знаменита «Ода до радості» Бетховена (фінал Симфонії №9) – гімн Європейського союзу. Перегляньте відео – оригінальне виконання та поп-версію цієї мелодії у виконанні Хуліо Іглесіаса.

До речі, симфонія №9 Бетховена – єдина у світі симфонія, де звучить вокальна музика («Ода до радості»), адже це інструментальний твір для оркестру.

Продовжимо нашу мандрівку і зазирнімо до вокальної майстерні. Приготуйтесь до вокальної роботи.

Заспівайте знайому вам вже розспівку з відео 

Слідкуйте за чистотою інтонування.

Пропоную вам також вивчити і заспівати «Оду до радості» Бетховена з українським текстом.

Розгляньте малюнок – фарфорову статуетку «Родинний концерт», яку створили німецькі майстри:

Як і про Баха, до річниці з дня народження Бетховена Google створив інтерактивний дудл. У віртуальній грі треба зібрати музичні головоломки – розставити у вірному порядку уривки найвідоміших творів музиканта: "П'ятої симфонії", "До Елізи", "Місячної сонати" і "Оди радості". Спробуйте й ви. Успіхів!

На завершення  пропоную вам повторити вивчене з цікавими завданнями. Уявіть, що Бах і Бетховен – наші сучасники і теж мають свої сторінки у соцмережах. Спробуйте заповнити їх профілі.

Складіть онлайн-пазли «Портрет Бетховена»

До зустрічі!