7 клас. Урок 34.

Музичне мистецтво: 

діалог традицій та новаторства

Вітаю на уроці музичного мистецтва, мої юні друзі! Сьогодні  запрошую вас  презентувати свої проекти та підсумувати наш навчальний рік. 

Ми покажемо один одному наші проекти та подаруємо їх друзям, які будуть навчатися наступного року в 7-му класі. Допоможе нам книга «Музичне мистецтво — діалог традицій і новаторства». Відкриємо її та пригадаємо наші музичні подорожі. 

Проаналізуйте цей твір за таким планом:

Дев'ята симфонія - це ідейний заповіт Бетховена, полум'яне звернення до всього людства. Задум для створення такого грандіозного за масштабами твору закладався протягом всього життя композитора. Музика дає вичерпну відповідь на питання світобудови, вона має дивовижну властивість існування поза історичним часом. Унікальність втілення фіналу, його своєрідне рішення досягається включенням кантати "Ода до радості".  

Основою для створення "Оди до радості" Бетховену послужив  літературний твір Фрідріха Шиллера. У 1972 році музика прийнята як офіційний гімн Ради Європи, а у 1993 році — гімн Європейського союзу

Прем'єра, відбувся 7 травня 1824 в одному з фешенебельних театрів Відня, пройшла з великим успіхом. Зал аплодував, гул оплесків був нескінченним. Шкода, що автор вже нічого не чув. Кілька хвилин після того, як відлунали останні акорди, Бетховен не повертався до залу. За легендою, до нього підійшла одна з хористок і показала, щоб він повернувся до глядачів. Автор побачив, яке враження справила симфонія на людей. Вдячна публіка кидала в повітря капелюхи, деякі плакали від щастя. Мрія Бетховена збулася, музика зуміла об'єднати людей, згуртувати їх. Хіба це не найкраща подяка для творця? 

Вікторина 

"Знавці музичного мистецтва"

Вікторина "Музичні шедеври"

Вікторина дозволить вам сконцентрувати свою увагу та випробувати музичну пам’ять. 

Конкурс "Наші проекти"

Конкурс "Найкращий виконавець"

Перевір себе:

Дякую за співпрацю. До зустрічі!