7 клас. Урок 6.

Аранжування академічної музики

Вітаю на уроці музичного мистецтва, мої юні друзі! Сьогодні нашими гостями на уроці будуть:

Сьогодні на вас чекає зустріч з інструментальним аранжуванням. Разом ми пригадаємо основні групи інструментів і притаманні їм темброві звучання. Пориньмо у світ симфонічного аранжування! 

Назвіть основні групи музичних інструментів та охарактеризуйте притаманні їм темброві звучання. 

Вольфганг Амадей Моцарт

Моцарт - вершина геніальності, музичний вундеркінд, як і 250 років тому - він улюбленець публіки. Природа щедро обдаровує людство талантами, але другий Моцарт поки що ще не народився. Його твори також часто піддаються аранжуванню та різноманітній інтерпретації,  поп-кавери та рок-обробки, оркестрування та інші перевтілення. Симфонія №40, соль-мінор — один із найвідоміших його творів. Написано симфонію 1788 року для оркестру, до складу якого входять флейта, два гобої, два кларнети, два фаготи, дві валторни та струнні інструменти. Складається твір із чотирьох частин, розміщених традиційно для класичного сонатно-симфонічного циклу. У творах В.А. Моцарта відчувається унікальність оркестрування. Так, сольні партії з його творів виконують на скрипках, флейтах, гобоях і кларнетах, а весь оркестр інколи виконує лише супровід. 

Мабуть, ви помічали, що після обробки твору склад інструментів, на яких виконують композицію, може бути абсолютно іншим. 

Це приклад оркестрування. 

Поль Моріa (фр. Paul Mauriat) 

французький композитор, аранжувальник і диригент, який став відомим завдяки своїм аранжуванням для Шарля Азнавура. У його доробку є багато аранжувань відомих світових шедеврів, в тому числі творів акдемічної музики.

Вокальна робота

Ігрова сторінка

Дякую за співпрацю. До зустрічі!