Болгарія

Болгарське царство

У першій половині VII ст. “Союз семи племен” на Балканах боролися проти аварів, які нападали з півночі; проти Візантійської імперії на південних кордонах. У 679 р. на ці землі переселилися з Приазов’я племена булгар на чолі з ханом Аспарухом. Спільна боротьба проти аварів і візантійців об’єднала два народи у єдину булгаро-слов’янську державу — Перше Болгарське царство 681-1018.

Хан Крум (802 – 815 рр.) території Болгарії, Румунії та частини Угорщини. Переселення на її територію учнів Кирила і Мефодія з Великої Моравії спричинили у 864 р. прийняття болгарами християнства від візантійців.

Добою найбільшої могутності Першого Болгарського царства 681-1018 було правління Симеона Великого (893 – 927 рр.). більша частина Балканського півострова. Марив про завоювання Візантії. 919 р. Розвиток культури, будівництво.  Кирило і Мефодій, перший у тогочасному світі центр слов’янської літератури. Переклади,  “Ізборник”.

Протягом другої половини X ст. Візантія вела війни проти Болгарії, під час яких поступово завоювала більшу частину країни. Перше Болгарське царство було підкорене Візантією у 1018 р. (Василь II Болгаробоєць).

1185 р. утворилося Друге Болгарське царство загинуло у боротьби з турецькою навалою наприкінці ХІV ст.