25.01.2024

Посилання на урок

Тема.Однорідні й неоднорідні означення. 


Мета уроку:Ознайомити учнів з поняттям про однорідні та неоднорідні означення.Сформувати загальнопізнавальні вміння знаходити однорідні та неоднорідні означення; правильно розставляти розділові знаки та інтонувати речення з однорідними та неоднорідними означеннями; розвивати творчі вміння складати речення з однорідними та неоднорідними означеннями та використовувати їх у усному та письмовому мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу виховувати любов до природи.

Очікувані результати:Учні зможуть визначити однорідні та неоднорідні позначення у реченні.Учні зможуть пояснити роль однорідних та неоднорідних позначень у реченні.Учні зможуть правильно вживати однорідні та неоднорідні позначення у реченні.Учні зможуть правильно розставляти розділові знаки при однорідних та неоднорідних означеннях.

Слово вчителя.

Однорідні та неоднорідні означення

Означення можуть бути однорідними та неоднорідними.

Однорідні означення — це означення, які відносяться до одного й того самого слова і відповідають на те саме запитання. Однорідні позначення пов'язані між собою сурядним зв'язком.

Наприклад: Яскраво-жовті, червоні, білі квіти розквітли в саду.

                     Довгими, тонкими, гнучкими гілками простяглася береза над річкою.

Неоднорідні означення — це означення, які відносяться до одного й того самого слова, але відповідають на різні запитання. Неоднорідні позначення пов'язані між собою підрядним зв'язком.

Наприклад:Старий, поважний дідусь сидів на лавці.

                     Великий, величний дуб височіє над лісом.


Завдання на урок:перегляньте відеоуроки,дайте усні відповіді на питання:

Перевірте себе: Однорідні і неоднорідні означення, 8 клас - Вікторина (wordwall.net) 


Д/З:Виконайте тести на платформі Мій+ за 25.01.2024.