15.02.2024

Посилання на урок   

Тема.РМ. Джерела багатства і виразності українського мовлення. Контрольне аудіювання. 

Мета:Поглибити знання про синонімічне багатство мовлення, удосконалювати уміння добирати приклади для ілюстрації певного мовного явища; розвивати зв’язне мовлення, логічне мислення; підвищувати культуру мовлення, виховувати любов до рідної мови. 

Очікувані результати :учні зможуть:Називати:Основні джерела багатства і виразності української мови.Різноманітні мовні засоби, що використовуються для досягнення виразності мовлення.Типи мовлення та їх особливості.Функціональні стилі мови та їх характерні риси.Визначати:

Роль лексичних, фразеологічних, граматичних та стилістичних засобів у мовленні.Функції мовних засобів у текстах різних стилів.Випадки недоречного використання мовних засобів.

Слово вчителя.

Багатство та різноманітність мовлення досягаються завдяки поповненню словникового запасу, умінню використовувати в мовленні різні мовні засоби в межах відповідного стилю, уникненню невиправданих повторів слів, однотипних конструкцій речень, оволодінню багатством інтонацій, удосконаленню власного мовлення. Чистота мовлення полягає в повній відповідності нормам літературної мови, у позбавленні просторіччя, жаргонізмів, вульгаризмів, лайливих слів тощо .

Дейл Карнегі писав, що про людину судять з 4 речей :

   Отже, на 50 % ставлення до людини у світі залежить від її мови.

Священний обов’язок кожного з нас – берегти дорогоцінні якості рідної мови, її запашні, барвисті слова, образи, звороти,шліфувати і збагачувати їх, щоб передати прийдешнім поколінням.

 Мовлення  – інтелектуальний портрет людини.

Джерелами багатства й різноманітності мовлення є лексичні, фразеологічні, граматичні, стилістичні ресурси мови. 

Завдання на урок:опрацюйте навчальний матеріал ☝️,перегляньте відеоуроки👇 ,опрацюйте навчальний матеріал підручника на с.166,впр.424-виконайте письмово,прикріпіть на перевірку в ЕЩ.

Д/З:Повторити типи та стилі мовлення .