10,12.01.2024

Григір Тютюнник. «Климко». Доля дитини в часи воєнного лихоліття в Україні. Ідея самопожертви. Робота з текстом. 


Мета уроку:


Очікувані результати уроку:учні повинні:Розуміти автобіографічну основу повісті «Климко»;Називати основні риси характеру Климко;Навести приклади з тексту, які підтверджують ці риси характеру;Розповісти про зустрічі Климка з людьми на його шляху;Розтлумачити, чому повість «Климко» є актуальною для сучасного читача;

Слово вчителя.

Сьогодні ми з вами говоритимемо про повість Григора Тютюнника «Климко». Цей твір розповідає про долю дитини в часи воєнного лихоліття в Україні.

Повість «Климко» була написана Григором Тютюнником у 1970 році. Це автобіографічний твір, у якому письменник розповідає про своє дитинство, яке пройшло у роки Другої світової війни.

Головний герой повісті – Климко – сирота, що живе з бабусею. У 1943 році під час фашистської окупації Климко втрачає бабусю і вирушає у подорож на Полтавщину, щоб знайти свою тітку. Дорогою він зустрічає різних людей, які допомагають йому у біді.

У повісті «Климко» відображено тяжкі умови життя людей у ​​роки війни. Климко – це символ незламності духу українського народу, його прагнення до життя.

Климко – це сміливий, самостійний, добрий та чуйний хлопчик. Він не боїться труднощів і готовий на все, щоби знайти свою сім'ю. Климко також дуже любить рідну природу, він тонко відчуває її красу.

Климку довелося пройти через багато випробувань. Він залишився сиротою, змушений був покинути рідний дім і вирушити у довге і важке подорож. Климко довелося голодувати, мерзнути, ночувати на морозі, стикатися з небезпекою.

На шляху Климки зустрічалися різні люди. Деякі з них були добрими і допомагали йому, інші – злими та жорстокими. Климко зустрічався з партизанами, які воювали з ворогом, із селянами, які допомагали один одному у скруті, з дітьми, які також були сиротами.

Повість закінчується трагічно. Климко не знаходить свою тітку і помирає від голоду та холоду.

Завдання на урок:перегляньте відеоуроки,дайте усні відповіді на питання та перевірте себе:Вікторина "Климко". 

Д/З:Складіть сенкан до слова "Війна".Прикріпіть на перевірку в ЕЩ.