15.05.2024

Тема.Вигук.Вигук як особлива частина мови. Групи вигуків за значенням. 

Мета уроку:Навчальна: Сформувати уявлення про вигук як особливу частину мови, його ознаки, групи за значенням; навчити використовувати вигуки в мовленні відповідно до їх функцій.Розвиваюча: Розвивати логічне мислення, мовну кмітливість, пам'ять, увагу; удосконалювати навички усного та писемного мовлення.Виховна: Виховувати повагу до української мови, її багатства та виразності; сприяти збагаченню емоційної сфери учнів.

Очікувані результати:Після уроку учні зможуть:Давати визначення вигуку як особливої частини мови;Наводити приклади вигуків;Визначати групи вигуків за значенням;Використовувати вигуки в мовленні відповідно до їх функцій;Розуміти роль вигуків у мовленні;Виразно читати тексти, що містять вигуки.

Слово вчителя.

Вигук - це незмінна частина мови, яка виражає почуття, емоції, волевиявлення мовця, але не називає їх. Вигуки не належать ні до самостійних, ні до службових частин мови.

Ознаки вигуку:

Групи вигуків за значенням:

Функції вигуків у мовленні:

Правопис вигуків та звуконаслідувальних слів

Зверніть увагу! Через дефіс пишуться такі вигуки, як: їй-Богу, їй-право, їй-бо.

Зверніть увагу! Якщо потрібно передати протяжність цих звуків, то вони пишуть через дефіс: ку-ку-рі-ку-у-у, ба-а-ба-а-ах.


Розділові знаки при вигуках

При вигуках, як правило, ставиться кома або тире.

Джерело:Вигук як частина мови. Правопис вигуків – Українська мова та література (zno.if.ua) 

Вивчення вигуків - це важлива частина вивчення української мови, адже вони роблять нашу мову більш емоційною, багатою та виразною.

Завдання на урок:

Перевірте себе:Вигук та службові частини мови (learningapps.org) 

Д/З:Повторити тему "НЕ з дієсловами".