27.02.2024

Тема.РМ. Монолог у художньому творі: звернений монолог, внутрішній монолог. Особливості синтаксису художнього тексту. 

Мета уроку:Ознайомити учнів з поняттям монологу, його видами та функціями в художньому тексті.Навчити розрізняти звернений монолог і внутрішній монолог.Дослідити особливості синтаксису художнього тексту.Розвивати навички аналізу тексту, критичного мислення, зв'язного мовлення.Виховувати увагу до слова, естетичний смак.

Очікувані результати:Учні знають поняття монологу, його види та функції.Учні вміють розрізняти звернений монолог і внутрішній монолог.Учні володіють навичками аналізу тексту, критичного мислення, зв'язного мовлення.

Слово вчителя.

Монолог — компонент художнього твору, що становить мовлення, яке звернене до самого себе чи інших (мовлення від 1-ї особи), на відміну від діалогу. 

Діало́г – двосторонній обмін інформацією (розмова, спілкування) між двома людьми у вигляді питань та відповідей. 

Пряма мова — це спосіб передачі чужої мови, при якому мовець або автор тексту повністю зберігає її лексичні, синтаксичні та стилістичні особливості, тобто відтворює її дослівно. 

У красному письменстві найчастіше відтворюється оповідний тип усного мовлення. Монолог у художньому творі: власне монолог, звернений монолог, внутрішній монолог, монолог із-за рампи (В. Кубко).

Звернений монолог – коли герой прямо звертається з монологом до іншої діючої особи (групи осіб) або до залу – та внутрішній монолог – коли передаються внутрішні думки й почуття героя. Останній може бути озвученим – коли глядачі «чують» те, про що думає герой (слова не звучать!), але розуміють їх з його поведінки.

Завдання на урок: перегляньте відеоуроки 👇, опрацюйте теоретичний матеріал ☝️ ,с.168-опрацювати,впр.428-усно . 

Д/З:с.170-опрацювати,впр.430-письмово . 

ПОВТОРЕННЯ: