09.02.2024

Тема.РМ. Ділові папери: характеристика, індивідуальний звіт.

Мета: повторити та узагальнити знання учнів про особливості офіційно-ділового стилю, ознайомити з правилами складання звіту про виконану роботу, протоколу та витягу з протоколу; формувати вміння складати ділові папери, розвивати мовленнєво-комунікативні вміння, логічне мислення, збагачувати словниковий запас; виховувати самостійність, повагу до рідної мови, її краси та багатства. 

Очікувані результати :учні зможуть:Називати:Види ділових паперів.Структурні компоненти ділового паперу.Мовні засоби, які використовують у ділових паперах.Вимоги до оформлення ділових паперів.Визначати:Різницю між характеристикою та індивідуальним звітом.Мета та функції характеристики та індивідуального звіту.Структуру та зміст характеристики та індивідуального звіту.Складати:Характеристику на учня/працівника.Індивідуальний звіт для виконання навчального завдання/роботи.Оформлювати:Ділові папери відповідно до вимог.Використовувати:Мовні засоби, які відповідають стилю ділового мовлення.

Слово вчителя.

Ознаки офіційно-ділового стилю: лексичні (терміни, стандартизовані звороти мови), граматичні (іменники, що утворилися від дієслів; скорочена форма прикметників; прийменники, що утворилися від іменників), синтаксичні (багато уособлених зворотів, однорідних членів речення), мовленнєві (відсутність емоційності, експресії, виразних засобів).

Складають звіт за детальним планом, у якому відображено загальну характеристику роботи, аналіз її позитивних та негативних сторін, роблять висновки, дають оцінку зробленому, а також вносять пропозиції, спрямовані на покращення в майбутньому діяльності того, хто звітує.

Форма звіту про виконану роботу має такі реквізити: 

1) заголовок з зазначенням того, хто про що звітує та за який проміжок часу; 

2) дата (зазначають дату написання) 

3) текст звіту: вступ, у якому перераховують обсяг роботи, що був передбачений планом, опис виконаної роботи, позитивних та негативних фактів, методи, шляхи розв’язання проблем; 

4) підпис автора чи відповідального за роботу колективу (За Л.Н. Діденко).


Характеристика  - це документ, у якому в офіційній формі висловлено громадську думку про працівника як члена колективу. Це документ, в якому дається оцінка ділових і моральних якостей працівника за підписами представників адміністрації. Складається на його вимогу або письмовий запит іншої установи для подання до цієї установи.

Характеристика дається, як правило, з останнього місця роботи або навчання. Готує її керівник структурного підрозділу (у школі — класний керівник). Підписується керівником установи або ж керівником установи й керівником структурного підрозділу та засвідчується гербовою чи круглою (що прирівнюється до гербової) печаткою.

Характеристика подається при вступі до навчальних закладів, висуванні на виборні посади, переобранні, атестації, оформленні на роботу тощо. Залежно від призначення може бути виробничою, атестаційною, рекомендаційною, нейтральною.

Реквізити:  

  1. Назва виду документа.     

 2. Заголовок (*ПІБ у родовому відмінку особи, якій видається характеристика; посада, науковий ступінь, учене звання, місце роботи, навчання; *рік або повна дата народження; *освіта; *при потребі – національність,місце проживання). 

     3. Текст, який містить такі відомості: 

 - трудова діяльність працівника;

     - ставлення до службових обов’язків та трудової дисципліни; рівень майстерності;  

 - моральні якості (риси характеру, ставлення до інших членів колективу); авторитет у колективі;

 -  порушення дисципліни;

 - рекомендації для розвитку самої людини.  - висновки;

 - призначення характеристики (при потребі).

   4. Дата складання.   

   5. Підпис керівника установи (при потребі – інших відповідальних осіб).   

   6. Печатка установи.


Завдання на урок:перегляньте відеоуроки,опрацюйте теоретичний матеріал,розгляньте приклад складання характеристики:

 Характеристика

студентки-практикантки ІV курсу 2 групи 

 Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка

Спеціальність 013 Початкова освіта

Кравченко Юлії Олександрівни

 

Кравченко Юлія Олександрівна проходила переддипломну педагогічну практику як учителька англійської мови в  4-му класі Тур’янського НВК «ЗНЗ І-ІІ ступенів-ДНЗ» з  15 січня по 21 лютого  2020 року.

Першого дня практикантка вивчала організацію шкільного процесу, індивідуальні особливості четвертокласників, ознайомилася з навчально-методичним забезпеченням.

Студенткою Кравченко Ю.О. самостійно було проведено 8 уроків англійської мови та 2 виховні години  з англійської мови в 4-му класі.

За час практики Юлія Олександрівна показала достатній рівень знань з предмету і високий рівень методичної підготовки. До уроків підходила творчо, кожен наступний урок не був подібним до попереднього. На уроках була упевнена, добре знала зміст матеріалу, залучала в навчальний процес усіх учнів класу. Вона з перших уроків зацікавлювала дітей, тому навіть малоактивні брали участь в обговорені навчального матеріалу, так як завдання відповідали відповідним рівням знань учнів.

Щоб зацікавити здобувачів освіти, вона готувала різноманітні тематичні презентації, картки, роздатковий матеріал, ігри, фізкультхвилинки, відео відповідно до навчальної програми. Матеріал пояснювала доступно та зрозуміло для всіх учнів. Постійно використовувала ноутбук, проєктор, підвищуючи рівень зацікавленості учнів.

Ретельна підготовка до уроків, уміле використання наочного матеріалу, енергія та захоплення, індивідуалізація та диференціація навчання дали їй можливість досягти позитивних результатів у класі. Практикантка намагалася, аби кожен урок навчав, розвивав та виховував дітей, тому створювала творчу атмосферу, налагоджувала контакт з учнями, прищеплювала навики самостійності, охайності запису, культури поведінки.

Під час уроків використовувала різноманітні прийоми та методи роботи: бесіда, робота з книгою, різноманітні вправи, ігри, інтелектуальні конкурси, індивідуальну, групову та колективну форми роботи.

Під час практики Кравченко Ю.О. довела свою відповідність вимогам до вчителя англійської мови, добре володіє уміннями педагога, які необхідні для організації результативного навчального процесу.

Практикантка показала високий рівень знань психології молодших школярів, враховувала індивідуальні та вікові особливості здобувачів освіти.

 

  

Директор        (підпис)                                                   О.А.Кравченко

 

Учителька англійської мови           (підпис)                         О.А.Кравченко

Д/З:с.129-132-опрацювати статті,впр.335-пписьмово.

ПОВТОРЕННЯ: