14.02.2024

Посилання на урок   

Тема.Вид і час дієприслівників. Дієприслівники  недоконаного й доконаного виду, творення їх.

Мета: дати учням поняття про вид і час дієприслівників, формувати вміння утворювати дієприслівники доконаного і недоконаного виду, правильно вживати їх у мовленні; розвивати словниковий запас, логічне мислення, пам'ять, зв’язне мовлення, артистизм учнів;  виховувати повагу до народних звичаїв, кращі риси характеру українців. 

Очікувані результати :учні зможуть:Називати:Визначення дієприслівника.Види дієприслівників.Годинники дієприслівників.Суфікси дієприслівників недоконаного та доконаного вигляду.Визначати:Вид і час дієприслівників за формою.Синтаксічну роль дієприслівників у реченні.Твірні основи дієприслівників.Творити:Дієприслівники невиконаного та свершеного виду від дієслів.Аналізувати:Речення з дієприслівниками.Функції дієприслівників у мовленні.Використовувати:Дієприслівники у власному мовленні.

Слово вчителя.


Дієприслівники є особливою формою дієслова, яка вказує на додаткову дію та пояснює основну дію, виражену дієсловом. Вони можуть бути недоконаного або доконаного виду. Давайте розглянемо їх творення:

Наприклад:

Зверніть увагу, що в дієприслівниках недоконаного виду можуть вживатися літери а (я) або у (ю) для позначення голосних звуків у суфіксах, враховуючи дієвідміну дієслів, від яких їх утворено.

Це основні правила, які допоможуть вам розрізнити дієприслівники різних видів та використовувати їх у власних висловлюваннях. 

Завдання на урок:опрацюйте навчальний матеріал ☝️,перегляньте відеоуроки👇 ,

виконайте тести https://www.miyklas.com.ua/ 

Перевірте себе:Доконаний та недоконаний вид дієприслівників

Д/З:с.140-вивчити правила,вправа 308-усно.