18.01.2024

Посилання на урок  

Тема.Речення з кількома рядами однорідних членів. 

Мета уроку:Ознайомити учнів з реченнями з кількома рядами однорідних членів;Розвивати вміння знаходити речення з кількома рядами однорідних членів, визначати їх особливості;Закріпити вміння правильно розставляти розділові знаки у реченнях з кількома рядами однорідних членів.Розвивати творчі вміння використання речей з кількома рядами однорідних членів у власному мовленні;Розвивати мовленнєве мислення учнів.

Очікувані результати:учні повинні знати:Що таке речення з кількома рядами однорідних членів;Які особливості мають речення з кількома рядами однорідних членів;Які розділові знаки ставляться у реченнях з кількома рядами однорідних членів.Знаходити речення з кількома рядами однорідних членів, визначати їх особливості;Правильно розставляти розділові знаки у реченнях з кількома рядами однорідних членів.

Слово вчителя.

Не є однорідними членами речення:

• повторювані слова, які вживаються для виділення великої кількості предметів, підкреслення тривалості дії, вираження емоційності. Наприклад: Плавай, плавай, лебедонько, по синьому морю... (Т. Шевченко);

• два однакові або подібні слова, об'єднані частками не або так. Наприклад: дивишся не надивишся; їсти так їсти;

• фразеологічні сполучення з двічі повторюваним сполучником. Наприклад: і сміх і гріх; ні світ ні зоря;

• однакові за формою дієслова, що означають ускладнену дію. Наприклад: піду подивлюся.

Ряди однорідних членів.

У реченні може бути як один, так і більше рядів однорідних членів. Наприклад:

Завдання на урок:перегляньте відеоуроки,с.110-опрацюйте теоретичний матеріал,вправу  238 виконайте письмово,прикріпіть на перевірку в ЕЩ.

Д/З:Повторити §  23-25.