14 та 15.05.2024

Посилання на урок      

Тема.Андрій Малишко. Відомий український поет і його пісні, що стали народними.«Пісня про рушник», «Чому, сказати, й сам не знаю…». Патріотичні почуття, найвищі духовні цінності в поезіях. Художні засоби донесення до читача ідей патріотизму, гуманізму, історичної пам’яті. Ліризм поезій. Основні мотиви, роль художніх засобів, символічність образів. Виразне читання і коментування поезії.

 Мета уроку:Ознайомити учнів з життям та творчістю Андрія Малишка.Проаналізувати його поезії "Пісня про рушник" та "Чому, сказати, й сам не знаю...".Розкрити патріотичні почуття, найвищі духовні цінності, історичну пам'ять, що виражені в цих творах.Вивчити художні засоби, які використовує автор для донесення до читача ідей патріотизму, гуманізму, історичної пам'яті.Розвинути навички виразного читання та коментування поезії.

Очікувані результати:Учні знатимуть основні віхи життя та творчості Андрія Малишка.Учні зможуть аналізувати поезії "Пісня про рушник" та "Чому, сказати, й сам не знаю...", визначати їх основні теми, ідеї, художні засоби.Учні усвідомлять важливість патріотичних почуттів, найвищих духовних цінностей, історичної пам'яті.Учні вдосконалять навички виразного читання та коментування поезії.

Слово вчителя.

Андрій Малишко: Життя і творчість

Андрій Малишко (1912-1987) - видатний український поет, перекладач, драматург, публіцист, громадський діяч. Його твори, пройняті щирою любов'ю до України, патріотизмом, глибоким ліризмом, стали невід'ємною частиною української духовної культури.

Малишко народився на Полтавщині в селянській родині. З ранніх років він захоплювався поезією, публікувався в журналах та газетах. У 1930-х роках він переїхав до Києва, де навчався в Київському університеті.

Перша збірка віршів Малишка "З журбою і піснею" вийшла друком у 1936 році. За нею з'явилися інші збірки: "Потоки", "Гірлянди", "Зоряниця", "Солов'їна книга".

Під час Другої світової війни Малишко перебував у евакуації, працював у фронтових газетах. Його вірші того періоду сповнені патріотичного пафосу, віри у перемогу над ворогом.

Після війни Малишко продовжував активно творити. Він видав збірки "Прометей", "Листи з кохання", "Що записано в серці", "Сорочинський ярмарок", "Березень у березні".

Малишко також багато перекладав. Він переклав українською мовою твори Пушкіна, Лермонтова, Шекспіра, Гете, Петрарки, інших зарубіжних авторів.

За свою творчу діяльність Малишко був удостоєний багатьох державних нагород, зокрема Шевченківської премії.

"Пісня про рушник" та "Чому, сказати, й сам не знаю..."

"Пісня про рушник" та "Чому, сказати, й сам не знаю..." - дві з найвідоміших поезій Андрія Малишка. Ці твори стали справжніми народними піснями, які люблять і співають люди різних поколінь.

"Пісня про рушник" - лірична розповідь про матір, яка вишиває рушник для сина, що вирушає у світ. Рушник стає символом материнської любові, вірності, єднання з рідною землею.

"Чому, сказати, й сам не знаю..." - медитативна поезія про красу природи, силу слова, вічне життя. У цій поезії Малишко оспівує красу української природи, силу слова, вічне життя.

Патріотичні почуття, найвищі духовні цінності в поезіях

Патріотизм, любов до України, рідної мови, культури - одна з головних тем поезії Малишка. Його вірші сповнені щирого захоплення красою української природи, силою українського народу, його історичною пам'яттю.

Малишко також оспівує найвищі духовні цінності: добро, любов, вірність, щирість. Його поезія пронизана глибоким гуманізмом, повагою до людини.

Художні засоби донесення до читача ідей патріотизму, гуманізму, історичної пам'яті

Для донесення до читача ідей патріотизму, гуманізму, історичної пам'яті Малишко використовує різноманітні художні засоби:

Завдання на урок:

Д/З:Уміти аналізувати поезії А.Малишка.