14.12.2023

Посилання на урок  

Тема.Стилістичні особливості складносурядних, складнопідрядних, безсполучникових складних речень. Синоніміка безсполучникових і сполучникових складних речень. 


Мета уроку:

Очікувані результати:учні повинні:

Слово вчителя.

Складні речення можуть мати різні стилістичні особливості.

Складносурядні речення часто використовують у науковому, офіційно-діловому та розмовному стилях. У науковому стилі вони використовують для викладу логічних послідовних думок, у офіційно-діловому стилі - для передачі інформації, у розмовному стилі - для створення живої, образної мови.

Складнопідрядні речення часто використовують у науковому, офіційно-діловому, художньому та публіцистичному стилях. У науковому стилі вони використовують для пояснення, конкретизації, уточнення думки, в офіційно-діловому стилі - для передачі інформації, в художньому стилі - для створення образності, у публіцистичному стилі - для впливу на читача.

Безсполучникові складні речення часто використовують у художньому та публіцистичному стилях. У художньому стилі вони використовуються для створення динаміки, образності, у публіцистичному стилі - для посилення виразності мови.

Синоніміка безсполучникових і сполучникових складних речень полягає в тому, що вони можуть передавати одне й те саме значення, але за допомогою різних мовних засобів. Наприклад:

У цих реченнях одне й те саме значення передається за допомогою безсполучникового речення та сполучникового речення з сполучником "і".

Завдання на урок:перегляньте відеоуроки та перевірте свої знання Вікторина "БСР"

Д/З:Повторити типи та стилі мовлення.