25.01.2024

Посилання на урок  

Тема.РМ . Усний твір-роздум «проблема влади грошей – наскрізна і «вічна». 

Мета уроку:Ознайомити учнів з проблемою влади грошей у літературі, філософії, мистецтві.Розкрити негативні наслідки, до яких може призвести захоплення грішми.Виховувати в учнів критичне ставлення до споживацького суспільства.

Очікувані результати:Учні знатимуть: особливості побудови усного твору з елементами роздуму;вимоги до усного мовлення.Учні вмітимуть:  визначати проблеми, порушені у творі; аналізувати, порівнювати, синтезувати, оцінювати інформацію; робити свідомий вибір, приймати рішення та обґрунтовувати його;висловлювати власні судження про сенс людського життя, що бездуховність — прояв зла в житті людини; прогнозувати можливі наслідки нерозумної діяльності. 

Слово вчителя.

В народі говорять: "Без грошей, як без рук. Де гроші говорять, там розум мовчить. Гроші рахувати, треба розум мати". 

Срібло-золото тягне людину в болото.

Грошей багато, а щастя мало.

За наші гроші ми всім хороші.

У кого гроші, тому руку всяк дає.

Хоч у голові пусто, аби грошей густо.

З грошима і в грязі чистий.

Без грошей, як без рук.

 Чому кожна людина хоче мати якнайбільше грошей, бути багатою, мати все, що захоче? І скільки треба їх, щоб бути щасливим? А може це вигадка, що гроші приносять щастя?

А коли людина живе тільки для накопичення грошей, коли це самоціль, коли душу захоплює "влада грошей". І не помічаєш, як руйнується особистість, як втрачаєш більш цінне, як гроші. Що ж тоді…. Чи все вимірюється грошима?


Сьогодні ми поговоримо, до чого ж привела жадоба наживи героя трагікомедії  Герасима Калитку і чи є ж такі "Калитки" в наш час? Визначимо, які проблеми порушив автор?

Проведемо дискусію з питань про свої бажання та  потреби у сучасному середовищі, обґрунтовуючи  власні погляди конкретними прикладами.


Д/З:Напишіть есе(5-7 речень) на тему "Скільки грошей потрібно для щастя?"Прикріпіть на перевірку в ЕЩ.