28.03.2024

Посилання на урок    

Тема.Юрій Андрухович – представник популярного угрупування Бу-Ба-Бу. Особливості творчості. «Астролог», «Пісня мандрівного спудея», «Козак Ямайка» .

Мета уроку:Ознайомити учнів з творчістю Юрія Андруховича та групи "Бу-Ба-Бу".Проаналізувати особливості творів "Астролог", "Пісня мандрівного спудея", "Козак Ямайка".Розвивати навички аналізу тексту, критичного мислення, інтерпретації.Виховувати інтерес до української літератури.

Очікувані результати:Учні знатимуть про Юрія Андруховича та групу "Бу-Ба-Бу".Учні зможуть аналізувати тексти, визначати їх особливості.Учні зможуть висловлювати власні думки та судження про прочитане.Учні будуть зацікавлені у читанні української літератури.

Слово вчителя.


Юрій Андрухович, народжений 13 березня 1960 року в Станіславі (сучасний Івано-Франківськ), є видатним українським поетом, прозаїком, перекладачем та есеїстом. Він є представником постмодернізму в літературі.

У 1985 році разом із Віктором Небораком та Олександром Ірванцем він заснував поетичну групу “Бу-Ба-Бу” (абревіатура від “Бурлеск-Балаган-Буфонада”). Ця група стала однією з перших, яка відновила в українській літературі карнавальні та буфонадні традиції.

Деякі з його відомих творів включають:

Творчість Юрія Андруховича має значний вплив на сучасний літературний процес в Україні, а його іменем пов’язані перші факти неупередженого зацікавлення сучасною українською літературою на Заході.Його твори також перекладені на різні мови, включаючи польську, англійську, німецьку та інші.

Юрій Андрухович - один з найвідоміших українських письменників сьогодення,  співзасновник літературної групи "Бу-Ба-Бу" (Бурлеск-Балаган-Буфонада).

Особливості творчості:

Джерело:Duk.wikipedia.org/ 


Паспорт "Астролог":

Мотив твору — пошук людиною свого призначення, прагнення самореалізації.

У вірші Андрухович іронічно розповідає про безіменного середньовічно­го астролога, який живе у Львові. До астрології як своєрідного передбачення майбутнього автор ставиться з не меншою іронією, ніж до її убогого служителя, який живе на горищі.

Ліричний герой зображений як людина творча, але для більшості людей — це дивак. За довгі роки він не накопичив ніяких статків, добровільно відмовляється від простих побутових вигод, живе на горищі, хоча «там зимно, там вітер свище». Передбачення астролога нікому не потрібні, бо вони не збуваються. Але герой продовжує передбачати майбутнє, його притягує до себе «окраєць нічного неба». Проходять роки, проте чоловік залишається вірним собі. Він має поетичний дар, може бачити й відчувати навколишню красу. Звичайно ж іноді його охоплює зневіра: «І взявши голову в руки, / Він крикне собі з розпуки: “Чого я марную роки?!”».

Цей вірш має відкритий фінал (ознака постмодерну). Але кожному зрозуміло, що ліричний герой повернеться на горище, бо він навіть у хвилину зневіри називає своє заняття «святою морокою».

Автор показує двоїстість міста, його висоту і низькість водночас. «У сутінках мерехтіння/ і сонце межує з тінню» – постійний рух, мінливість міста.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/iurii-andrukhovych-astroloh-analiz

Завдання на урок:перегляньте відеоуроки 👇,опрацюйте теоретичний матеріал 👆,Проаналізувати й записати зошит 1 із поезій «Пісня мандрівного спудея», «Козак Ямайка». (На вибір). 

Д/З:Зробити презентацію або хронологічну таблицю життя і творчості Ю.Андруховича.

ПОВТОРЕННЯ: