24.01.2023

Посилання на урок 

Тема.РМ. Бесіда на професійну тему. Дискусія з обстоюванням альтернативних точок зору. 


Мета уроку:Ознайомити учнів з поняттями "бесіда", "дискусія", "альтернативна точка зору".Розвивати вміння учнів вести бесіду, брати участь у дискусії, обстоювати альтернативні точки зору.Виховувати в учнів культуру мовлення, вміння критично мислити, обстоювати свої погляди.

Очікувані результати:Розширення знань та розуміння учасників дискусії.  Розвиток критичного мислення та навичок аргументації.  Покращення комунікативних навичок.  Створення позитивного робочого середовища.  

Слово вчителя.

Дебати — (від фр. —сперечатися) обмін думками на зборах чи засіданні, як правило, у процесі обговорення доповіді.

Диспут — (від лат.— сперечатися, розмірковувати) публічне обговорення спірного наукового чи суспільно важливого питання; для нього характерна, як і для дискусії, бажаність дійти єдиної думки, встановити істину.

Полеміка — (від грец. — ворожий, войовничий) зіткнення різних або протилежних поглядів у процесі обговорення питань, гострий спір. Мета полеміки — не досягнення згоди, а перемога над протилежною стороною, ствердження власної позиції з використаннямбудь-якихзасобів.

Дискусія — (від лат.— дослідження) коректне за формою публічне обговорення будь-якого суперечливого наукового питання; для неї характерні чіткість формулювання теми, бажаність дійти єдиної думки, знайти загальне рішення, встановити істину, що дозволяє віднести дискусію до вищого розряду полемічного діалогу.

Альтернативна точка зору — це думка, яка відрізняється від загальноприйнятої.


Поради ведення дискусії

 

1. Вступаючи в дискусію, переконайтеся в тому, що ви правильно розумієте позицію свого опонента, а він — вашу, а потім доводьте свої чи спростовуйте висунуті опонентом докази.

2. Зверніть увагу, чи немає протиріч у висловлюваннях опонента, чи не розглядаєте ви з ним одне й те ж питання з різних аспектів.

3. Починайте заперечувати тільки тоді, коли впевнені, що думка опонента справді суперечить вашій.

4. Дискусія – це насамперед зустріч декількох людей. Тут не припустимі перехід на особистості, образи та нецензурна лексика.

5. Стежте за тим, щоб ні у ваших судженнях, ні в судженнях опонента не було логічних помилок.

6. Починайте суперечку лише тоді, коли будете мати достатньо переконливих аргументів для доведення власної думки.

7. Докази мають бути переконливими не лише для вас, а й для вашого опонента та інших учасників дискусії.

 

Яку б тактику ви не обрали – пам’ятайте, вона насамперед говорить про вас, а не про співрозмовника. А під час публічних дискусій способи бесіди також покажуть обличчя аудиторії, на яку він працює.


Завдання на урок: обговорити професійну тему  "Які якості необхідні для успішної роботи у сфері інформаційних технологій?". 

Д/З:Виконати тести на платформі Мій+ за 24.01.2024