23,24.04.2024

Посилання на урок      

Тема.Олександр Гаврош. «Неймовірні пригоди Івана Сили». Зміст повісті. Морально-етична проблематика твору: добро і зло, справжня дружба і любов, чесність і підступність. Робота з текстом . 

Мета:Ознайомити учнів з повістю Олександра Гавроша "Неймовірні пригоди Івана Сили".Проаналізувати зміст твору та його морально-етичну проблематику.Розкрити образи головних героїв.Сформувати уявлення про добро і зло, справжню дружбу і любов, чесність і підступність.Розвинути навички аналітичного мислення та інтерпретації тексту.Виховати почуття патріотизму, гордості за український народ.

Очікувані результати:Учні зможуть:Переказати зміст повісті "Неймовірні пригоди Івана Сили".Визначити основні теми та ідеї твору.Проаналізувати образи головних героїв.Розкрити морально-етичну проблематику повісті.Висловити власне ставлення до порушених у творі проблем.Зробити висновки щодо цінності добра, дружби, чесності та інших моральних якостей.Оцінити майстерність Олександра Гавроша як письменника.

Слово вчителя.

Зміст повісті:

Повість "Неймовірні пригоди Івана Сили" розповідає про життя та пригоди селянина Івана Сили, який володіє незвичайною богатирською силою. Іван Сила потрапляє до царського палацу, де стає слугою царя. Він використовує свою силу, щоб творити добро, допомагати людям та карати зло. Іван Сила закохується в красуню-царівну та здобуває перемогу над ворогами.

Морально-етична проблематика:

Повість порушує важливі морально-етичні проблеми:

Аналіз образів:

Значення твору:

Повість "Неймовірні пригоди Івана Сили" – це не лише цікава та динамічна розповідь, але й глибокий морально-етичний твір. Він вчить нас бути чесними, справедливими, доброзичливими, завжди йти на допомогу тим, хто її потребує. Повість виховує почуття патріотизму, гордості за український народ, його силу та волю до перемоги.

Завдання на урок:

                                                                              ДОБРО                                                                     ЗЛО

 прикріпіть на перевірку в ЕЩ.

Д/З:Знати зміст твору,уміти переказувати прочитане.