06.12.2023

Посилання на урок

Тема.Михайло Стельмах. «Гуси-лебеді летять…»Єдність світу природи і світу дитячої душі (у вчинках, поведінці, роздумах, переживаннях).Робота з текстом твору.


Мета уроку:

Очікувані результати:Учні повинні вміти:

Аналізувати художній твір:Визначити жанр твору.Назвати основні теми та ідеї твору.Охарактеризувати героїв твору.Проаналізувати художні засоби, які використовує автор.

Виразно читати та переказувати художній твір:Виразно читати художній твір, передаючи його зміст, настрій, емоції.Переказувати художній твір, дотримуючись його сюжету, образів, мовних рис.

Вивчення нового матеріалу.

Пояснення вчителя.

Михайлик - це типовий образ українського хлопчика із села. Він допитливий, допитливий, має добре серце. Михайлик любить природу, вона для нього – джерело радості та натхнення. Він часто гуляє лісом, спостерігає за птахами, тваринами. Природа допомагає Михайлику краще зрозуміти світ і самого себе.

У повісті Михайла Стельмаха "Гуси-лебеді летять..." світ природи і світ дитячої душі тісно пов'язані між собою. Природа для Михайлика – це не просто фон для його діянь, а живий і одухотворений світ, який співпереживає йому, радується його успіхам і сумує разом із ним.

Наприклад, у фіналі повісті Михайлик прощається з дитинством і входження до дорослої життя. Він спостерігає за гусями-лебедями, які відлітають у вирій. Михайлик усвідомлює, що доросле життя буде іншим, ніж дитинство, але він не боїться змін, адже він знає, що у серці його завжди буде жити любов до природи, до рідного краю.

Приклади єдності світу природи та світу дитячої душі у повісті "Гуси-лебеді летять..."

Завдання на урок:опрацюйте навчальний матеріал,дайте усні відповіді на питання:

Михайло Стельмах. «Гуси-лебеді летять…» Єдність світу природи і світу дитячої душі

Гімнастика для очей

Образи-символи в повісті "Гуси-лебеді летять"

Д/З:с.91-115-прочитати.Підготуватися до бесіди за твором.