Hoe kwam het kleine plaatsje Lochem aan zijn relatief grote schouwburg? (21-12-2025). Klik hier->>
In de Venlose wijk Rosarium ligt het Rozenpark (rosarium). De wijk Rosarium is gebouwd op de plek waar vroeger de Huzarenkazerne stond. Het is een wijk met statige woonhuizen, veelal gebouwd in de stijl van de Amsterdamse school.
Het Rozenpark is in de twintiger jaren van de vorige eeuw aangelegd. Het herbergt een grote variëteit rozen. Het park zelf wordt door de buurt onderhouden. Het bronzen beeld in het park is een bevrijdingsmonument vervaardigd door Peter Roovers. De vijver is een restant van de vroegere stadsgracht en werd van 1814 tot 1913 door de huzaren gebruikt als drink- en badplaats voor hun paarden.
Vul uw email adres in en bevestig met 'Subscribe'. U krijgt daarna op dat email adres eerst nog een mailtje dat u moet bevestigen. Pas dan is de inschrijving voltooid.