Вони приїхали вбивати – 5

Дата публікації допису: Nov 19, 2012 9:1:40 PM

Шановному читачеві пропонуються документи, які вказують, що показником заслуг, перед російськими окупантами на Західній Україні, була позитивна відповідь на питання: «Сколько людей вы убили?».

Літопис нескореної України: Документи, матеріали, спогади. Книга І.

Документ №172

7 березня 1946 р.

ХАРАКТЕРИСТИКА НА ЧЛЕНА ВКП(б)

ТОВ. ФЕДОТОВА МИХАЙЛА МИКИТОВИЧА

Федотов Михайло Микитович, 1914 року народження, українець, член ВКП(б) з 1940 р., партквиток № 3838663, освіта середня, працює заступником голови виконкому райради депутатів трудящих. Поруч зі своєю основною роботою активно допомагає органам радянської влади боротись з бандами українсько-німецьких націоналістів, безпосередньо брав участь в 27 проводимих операціях органами НКВС проти бандитів.

Тов. Федотов М. М. в час Вітчизняної війни був два роки в партизанському загоні парторгом роти і уміло передає свої знання по боротьбі з бандитами молодим робітникам.

Секретар Городоцького РК КП(б)У Шпитяк

Ручкою зверху дописано: «орденом «Красной Звезды».

Державний архів Львівської області. Ф. З, оп. 1, спр. 559, арк. 187.

Документ №173

8 березня 1946 р.

ХАРАКТЕРИСТИКА

На інструктора Куликівського райкому КП(б)У тов. Лобосову Діну Іванівну 1908 р. народження, українка, член ВКП(б) з 1930 р., з червня 1944 р. працює інструктором райкому КП(б)У, з роботою справляється, ідеологічно витримана.

Тов. Лобосова весь час роботи перебуває на селах і проводить велику організаційну й агітаційно-масову роботу серед населення. Під час підготовки і проведення виборів до Верховної Ради СРСР тов. Лобосова проводила політичну роботу в селі Артасів. Це село краще других виконує всі завдання. За активною участю тов. Лобосової там проводились військові операції, обнаружено 5 схронів, вбито одного бандита, захоплено 3 бандита, 1 кулемет і 2 гвинтівки.

Тов. Лобосова заслуговує на одержання урядової нагороди.

Секретар Куликівського РК КП(б)У Н. Шурпо

Ручкою зверху дописано: «Медалью «За боевые заслуги».

Державний архів Львівської області. Ф. З п, оп. і. спр. 559, арк. 150.

Документ №174

8 березня 1946 р.

ХАРАКТЕРИСТИКА

На голову Дорошівської сільської ради Куликівського району тов. Боровика Володимира Васильовича, народження 1918 р., українець, селянин, освіта нижча, працює головою Дорошівської сільради з червня 1944 р. і по цей час, з роботою справляється. Село Дорошів перше в районі виконало хлібозаготівки і др. завдання. Вибори до Верховної Ради СРСР в селі Дорошів проведені добре. У 1946 р. т. Боровика прийняли кандидатом у члени ВКП(б). Користується великим авторитетом серед селян, веде активну боротьбу з бандитами – українсько-німецькими націоналістами. В селі Дорошеві бандити, українсько-німецькі націоналісти, не мають ніякого впливу на населення, про це показали вибори до Верховної Ради СРСР, коли всі 100% виборців (650 чол.) до 9 годин ранку з'явились на вибори, як на велике урочисте свято і всі 100% віддали свої голоси за кандидатів блоку комуністів і безпартійних. Коли на село Дорошів напала банда і 6 бандитів вдерлись на квартиру до т. Боровика, він не розгубився і в хаті в себе убив бандита і двох ранив, а потім забрав у бандитів кулемет і два автомати і з їх кулемета відбився від 20 бандитів, які прийшли на допомогу першим.

Тов. Боровик заслуговує на одержання урядової нагороди за боротьбу з бандитами.

Секретар Куликівського РК КП(б)У Шурпо

Ручкою зверху дописано: «Орденом Отечественной войны ІІ степени»

Державний архів Львівської області. Ф. З п, оп. 1. спр. 559. арк. 105.