Вони приїхали вбивати – 4

Дата публікації допису: Nov 17, 2012 9:23:2 PM

Шановному читачеві пропонуються документи, які вказують, що показником заслуг, перед російськими окупантами на Західній Україні, була позитивна відповідь на питання: «Сколько людей вы убили?».

Літопис нескореної України: Документи, матеріали, спогади. Книга І.

Документ №169

7 березня 1946 р.

ПАРТІЙНО-ДІЛОВА ХАРАКТЕРИСТИКА

НА ТОВ. ПРОТАСОВУ ОЛЕКСАНДРУ ІВАНІВНУ

Тов. Протасова Олександра Іванівна, 1902 року народження, українка, освіту має початкову, член ВКП(б) з 1931 року. До грудня 1945 року тов. Протасова працювала зам. голови райвиконкому по держзабезпеченню, з грудня 1945 року працює жін. організатором РК КП(б)У, з роботою справляється, в роботі ініціативна.

Партійні доручення виконує добре. Під час хлібоздачі працювала уповноваженою в селі Оброшино, село в числі перших розрахувалось з хлібопоставками, а також і з другими державними поставками.

За час підготовки до виборів у Верховну Раду СРСР тов. Протасова провела велику організаційну і масову роботу в с. Оброшино, і 10 лютого селяни до 2-х годин дня 100% проголосували за наших кандидатів.

З дня приходу Червоної Армії тов. Протасова перша прибула в Сокільницький район і прийняла активну участь у боротьбі з бандами українсько-німецьких і польських націоналістів.

За її ініціативою була розгромлена банда польських націоналістів з Армії Крайової в кількості 29 чоловік (село Семенівка), які здались разом зі зброєю. В с. Оброшино особисто до неї явилось з повинною 6 чол. бандитів.

Тов. Протасова і далі приймає активну участь у боротьбі з бандами українсько-німецьких націоналістів.

Секретар Сокільницького РК КП(б)У Коваль

Ручкою зверху дописано: «Орденом Красной Звезды».

Державний архів Львівської області. Ф. Зп. оп. І, спр. 559, арк. 173.

Документ №170

7 березня 1946 р.

ХАРАКТЕРИСТИКА НА ТОВ. РАБСЬКОГО МИХАЙЛА ПЕТРОВИЧА

Тов. Равський М. П., 1912 року народження, уродженець с. Полтва Глинянського району Львівської області, із селян-бідняків, по національності поляк, освіта 6 класів. До прихода Червоної Армії, 1939 року, тов. Равський працював по заробітках у поміщиків. З приходом Червоної Армії 1939 р. тов. Равський брав активну участь в установленні Радянської влади і працював директором заготконтори.

Під час німецької окупації тов. Равський проживав на окупованій території, переховувався від переслідування німецьких окупантів. Коли Червона Армія звільнила Глинянський район від німецьких загарбників, знову приймає активну участь у встановленні Радянської влади в районі і був висунутий на посаду зав. мобвідділом райвиконкому, брав активну участь у виконанні політично-господарських кампаній в районі в прикріпленому селі, виконав хлібопоставку, до роботи відноситься добросовісно, з роботою справляється, користується авторитетом серед селян, активно допомагає в роботі органам НКВД і НКГБ.

Тов. Равський, будучи в прикріпленому за ним селі, получивши дані від селян, що в селі знаходяться бандити, взяв на допомогу бійців із гарнізону, які окружили місцезнаходження бандитів, де і знищили 5 чол. бандитів.

Секретар Глинянського РК КП(б)У Полторак

Ручкою зверху дописано: «Медалью «За отвагу».

Державний архів Львівської області. Ф. З п, оп. 1, спр. 559 арк. 126.

Документ №171

7 марта 1946 г.

ХАРАКТЕРИСТИКА НА СЛЮСАРЕВСКУЮ ОЛЬГУ ТИМОФЕЕВНУ

Тов. Слюсаревская Ольга Тимофеевна, 1922 года рождения, украинка, работает 1-м секретарем Поморянского РК ЛКСМУ со дня освобождения Поморянского района от немецко-фашистских войск. Сама – бывшая партизанка на территории Сумской области в 1941-43 гг.

За время работы в Поморянском районе принимала личное участие в борьбе с бандами украинско-немецких националистов и их оуновского подполья. Наряду с этим организовывала комсомольцев и молодежь на борьбу с бандами. За период борьбы с бандами в районе организовано 29 комсомольских организаций, в том числе в селах – 17 комсомольских организаций с количеством комсомольцев 183 чел. Принимает активное участие в выполнении всех политических и хозяйственных мероприятий по району. Будучи уполномоченным РК КП(б)У в селе Богутин по выборам депутатов в Верховный Совет Союза ССР организовала работу среди избирателей так, что к 2-м часам проголосовали все избиратели на 100% за кандидатов в Верховный Совет Союза ССР.

Тов. Слюсаревская О. Т. рекомендуется к представлению правительственной награде орденом «Отечественной войны 1-й степени».

Секретарь Поморянского РК КП(б)У М. Кунец

Ручкою зверху дописано: «Орденом Отечественной войны II степени».

Державний архів Львівської області. Ф. З п. оп. 1. спр. 559. арк. 107.