Генеалогія

Дослідження родинного дерева сім`ї

Остапа Вишні

ТАЛАНОВИТА РОДИНА

Великий творчий дар був у земляка, українського письменника-гумориста Остапа Вишні. І значною мірою маємо завдячити цим не тільки самим природним даним, а й тому вихованню, яке одержав у сім’ї. Переконують у цьому й долі інших дітей Михайла Кіндратовича та Парасковії Олександрівни Губенків.

Сьогодні більш-менш часто згадуємо про найстаршого сина Василя, який народився 12 березня 1888 року. Він закінчив Зіньківську міську школу, а потім Київську військово-фельдшерську школу. Склав у Харкові іспит за 8 класів чоловічої гімназії. Літературні твори публікував під псевдонімом Чечвянський. Загинув у 1936 році.

Остап Вишня (1888 – 1956 р.р.) був другою дитиною в родині Губенків.

Молодша сестра його Катерина (по чоловікові - Даценко) народилася в 1890 році. Вчилася в Грунській школі, згодом закінчила Зіньківську прогімназію, дворічні педагогічні курси та в 1936 році заочний педагогічний інститут. Пропрацювала в школі 35 років. Заслужена вчителька України, нагороджена орденом Леніна та значком педагога-відмінника. Закінчилося її життя в Харкові в жовтні 1974 р.

Син Губенків Федір (1892-1940 р.р.) був агрономом. Навчався спочатку в Зіньківській школі, а згодом у Лубенському сільськогосподарському училищі.

У 1894 р. народився син Олександр. Закінчив Грунську двокласну школу та чотирирічні сільськогосподарські курси. Працював у міліції. Загинув від рук бандитів у 1920р.

Траплялися в родині Губенків і трагічні події. Так, народжена у 1895 р. дочка Надія, а згодом і в 1906 році близнята Дмитро та Валентина померли немовлятами...

Несподіваним був 1897 рік. У сім’ї з’явилося зразу двоє новонароджених - сестри-близнюки Єлизавета та Євгенія. Єлизавета (по чоловікові Лутренко) закінчила Грунську школу. А згодом -навчалася в духовній жіночій шестикласній школі в Писаревщині на Полтавщині. Працювала канцеляристкою. Євгенія Губенко (Цимбаліста) працювала робітницею на заводі в Донецьку. Життя обох закінчилося майже одночасно в 1961 році.

Дочка Олена народилася у 1898 році. Закінчивши Зіньківську гімназію, навчалася в школі імені Лисенка в Києві. Мала гарний голос. Була співачкою у Владивостоці. Як і де обірвалося її життя, невідомо.

Ганна Губенко (Корж) (1900 - 1984) теж навчалася в Зіньківській гімназії, вчителювала, працювала канцеляристкою.

Лідія Губенко (по чоловікові Єрмолаєва) народилася у 1902 році. Закінчила сільську земську школу. Померла в 1971 році.

Ще одна дочка Наталка (по чоловікові Романенко) (1904 – 1942 р.р.) по закінченні 7 класів Грунської школи навчання не продовжила. Була домогосподаркою.

У Марії Губенко (Куюкова), яка народилася в 1907 році, життя теж сповнене багатьма подіями. Закінчивши Грунську школу, а згодом Харківський педтехнікум, працювала вчителькою. Віддала улюбленій професії 36 років. Нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора.

Останньою дитиною в сім’ї був Кость (1909 – 1982 р.р.). Як і багато його сестер, закінчив Грунську школу. Згодом Полтавську комерційну школу. Та доля повернулася так, що став актором. Працював у Львівському державному театрі імені М.Заньковецької.

З усіх дітей виросли і вийшли в люди тринадцятеро.

Ігор Тимофійович Корж,

племінник Остапа Вишні