Цікава перевірка домашнього завдання
7 способів перевірки домашнього завдання
Деякі учні, виходячи до дошки та стоячи перед класом, відчувають стрес. Інші можуть знати матеріал, проте не насмілюються підняти руку, щоб відповісти. Тому педагогу інколи варто застосувати нетрадиційні способи перевірки домашнього завдання – прикрасити «навчальні будні» собі та учням.
ДИСКУСІЯ
Для того щоб провести дискусію, поділіть клас на групи, кожна з яких буде виступати на захист своєї позиції чи погляду на проблему. Одна точка зору може бути викладена в підручнику або довіднику, а інша, відмінна від неї, може належати комусь із учнів або вчителю. У дискусії важливі міркування і аргументи учнів, а її результатом стануть більш глибокі знання по темі.
ІНТЕРВ’Ю
Педагог пропонує учням придумати кілька питань автору відкриття, винаходу або твору. Відповідати на запитання можуть найбільш підготовлені учні, а на найскладніші з них – учитель. Наприклад, при перевірці домашнього завдання з хімії можна адресувати запитання Дмитру Менделєєву, з фізики – Ісаку Ньютону, з геометрії – Піфагору, з літератури – Джеку Лондону.
КРОСВОРД
Звичайно, для підготовки такого завдання знадобиться час, проте учні дуже полюбляють розгадувати кросворди. Для того щоб полегшити роботу, педагог може скористатися однією з програм для автоматичного складання кросвордів.
ВЗАЄМНА ПЕРЕВІРКА
При перевірці письмового домашнього завдання запропонуйте учням обмінятися зошитами з сусідом по парті, перевірити виконання завдань, поставити оцінку (олівцем), розповісти про допущені помилки та проаналізувати їх чи порадити, як у подальшому їх не допускати.
КОРОТКІ ПИСЬМОВІ ВІДПОВІДІ
Замість того щоб опитувати учнів усно, дайте їм завдання: написати короткі письмові відповіді на ваші запитання. Вони мають бути при цьому максимально стислими – всього кілька слів. Це допоможе краще засвоїти матеріал та навчить учнів виокремлювати найважливіше.
ПЕРЕВІРКА ЗА ДОПОМОГОЮ ПРОЕКТОРА
Правильні відповіді на запитання виводяться на екран проектора, і учні звіряються з ними й виправляють свої помилки. Кожна відповідь має супроводжуватися коментарем педагога.
УСНИЙ ТЕСТ
Вчитель ставить запитання та пропонує кілька варіантів відповідей. Навіть якщо учень одразу не може обрати правильну, запропонуйте йому піти шляхом «виключення» та почати з тих варіантів, які точно не є правильними. Така перевірка-вправа допоможе розвивати логічне мислення та засвоїти матеріал.