Рекомендації до проведення показового уроку

Рекомендації до проведення показового уроку

Другий семестр-гаряча пора для тих, хто атестується, бере участь у конкурсі "Учитель року", отже, їм доведеться проводити показові уроки. І з власного, і з чужого досвіду знаю, що не завжди все задумане-заплановане вдається. І коли так трапляється, то опускаються руки...Щоб запобігти невдачам, хочу поділитись досвідом проведення показових уроків, дати кілька основних корисних порад.

1.Обирайте ту тему уроку , яка вам цікава.

2. Зорієнтуйтесь у виборі типу уроку. Урок у старших класах і містить багато інформації? Тоді це МОЖЕ БУТИ Й урок- лекція. Активізувати навчальну діяльність учнів на такому уроці можна, ввівши елементи бесіди, поставивши проблемні запитання або під час узагальнення використати інтерактивні вправи.НЕ бійтесь обирати лекцію, якщо вона доречна. Інколи краще змістовна цікава лекція, ніж безрезультатна "метушня" .

2. Подбайте, щоб зміст уроку відповідав темі та меті уроку,сформулюйте його проблему.

3. Вводячи епіграф, пам'ятайте, що до нього ви обов'язково повинні повернутись у кінці уроку. І до відповіді на проблемне питання також. Якщо часу обмаль, то обмежтесь тільки проблемою.

4. Сьогодні брендом методики є критичне мислення. Це добре, що ви відвідали тренінги , осучаснили свою методичну скарбничку чи поповнили її новими прийомами. Але не намагайтесь в урок, який триває 45 хвилин, втиснути всі 45 вивчених вами прийомів! Краще нехай їх небагато, але використані вони ефективно.

5.Доводилось спостерігати, як вчитель на одному уроці використовував три прийоми, які вимагали самостійної роботи учнів.Звичайно, право вибору за вчителем, але в такому разі не варто забувати про каву для присутніх, інакше їхнє сонне сопіння передаватиметься й учням!

6. Не перевантажуйте урок фактами, наочністю. Прагніть, щоб музика, відео були співзвучні настрою уроку, почуттям, які викликає аналізований твір.

7.На уроці літератури повинен бути час для роздумів, переживань, вибору певної позиції в оцінці подій, образів, ситуацій, звучати текст, думки учнів повинні ним підтверджуватись.

8.Готуючись до показового уроку, перечитайте якомога більше літератури з виучуваної теми . Тоді ви зможете відповісти на будь-яке запитання присутніх або просто підтримати діалог, який справить позитивне враження на гостей.

9.Дотримуйтесь мовних норм і вимагайте цього ж від учнів.

10.Намагайтесь пов'язати матеріал із сучасністю, із життєвим досвідом школярів.

11.Не прагніть до оригінальності будь-якою ціною, нехай домінує не форма, а зміст уроку.

12.Урок не повинен бути зрежисованим, для цього є позакласні заходи й актова зала , а не клас!

Бажаю успіхів!

З повагою-Ольга Криворотенко