Зробіть урок цікавим і корисним

Чи може кожен урок бути цікавим і корисним?

Сучасні учні відрізняються від тих, які були кілька десятиріч тому – вони звикли швидко отримувати інформацію та використовувати гаджети для вирішення своїх повсякденних проблем, вони полюбляють грати в ігри та спілкуватися в соціальних мережах, вони відмовляються пасивно сприймати інформацію на уроці і не побоюються запитувати у вчителя, навіщо їм це потрібно. Все це й зумовило виникнення однієї з найбільших проблем вчителів – як зробити так, аби урок став цікавим і справді корисним для учня. Поспілкувавшись з учнями та педагогами, ми створили список порад для вчителя, які допоможуть вирішити цю проблему:

Чи може кожен урок бути цікавим і корисним?

Використовуйте різні методики та технології навчання

Зважте: учню цікавіше працювати з однолітками над дослідженням, аніж слухати вашу суху лекцію та записувати конспект, що дублює матеріал підручника. На щастя, сьогодні в арсеналі вчителя є величезна кількість методик та технологій: метод проектів, технологія переверненого класу, змішане навчання, 1 учень – 1 комп’ютер, BYOD, STEM, дистанційне навчання та багато іншого. Якщо ви поки що не знаєте, як їх використовувати, запишіться на дистанційні курси, тренінги та збагачуйтеся новими знаннями та вміннями!

Намагайтеся завжди демонструвати учням те, як можна застосувати в житті матеріал уроку

Діти мають розуміти, що ті теми, які ви вивчаєте, потрібні їм сьогодні та стануть у нагоді в майбутньому. Давайте завдання, які одночасно ілюструють матеріал уроку і безпосередньо пов’язані з життям учня: дослідити ґрунт і особливості клімату шкільного (або власного) подвір’я та розробити план засадження його рослинами; скласти бюджет подорожі під час канікул; визначити оптимальні параметри комп’ютера (принтера, роутера) для кабінету інформатики (свого будинку); прочитати та проаналізувати твір про життя та стосунки однолітків тощо.

Давайте цікаві домашні завдання

Зважте: ті завдання, які є наприкінці розділу чи параграфу підручника, завжди можна списати на сайтах готових домашніх завдань чи просто у однокласників. Запропонуйте учням роботу над кросвордом, опитуванням, онлайновою вправою чи грою на мобільному гаджеті. Замість відповідей на питання підручника запропонуйте учням самостійно сформулювати запитання (а потім задати їх однокласникам та оцінити їхню відповідь). Підготуйте навчальне відео та запропонуйте дітям переглянути його вдома, а в класі працюйте над практичними завданнями.

Не переказуйте (і не читайте) та не змушуйте учнів записувати матеріал підручника

Як правило, такі уроки учням не подобаються, не залишаються в пам’яті. Натомість цікаві історії, приклади, демонстрації, дискусії, досліди мають шанси залишитися в пам’яті дитини на все життя.

Будьте сучасними, спілкуйтеся з учнями однією мовою

Ведіть свій сайт, блог, сторінку в соціальній мережі, спілкуйтеся з дітьми за допомогою соціальних мереж. Завдяки професійно оформленому веб-ресурсу діти бачитимуть, що ви сучасні та відкриті до спілкування. Публікуйте на своєму сайті, блозі чи сторінці в соціальній мережі фото; новини свого професійного життя; оголошення; завдання для учнів, які хворіють чи перебувають на карантині; цікаві знахідки з методики викладання предмету та все інше, що може свідчити про вашу неординарність та високий професіоналізм. Якщо ж ви поки що не знаєте, як створити та вести свій веб-ресурс, запишіться на тренінг чи дистанційний курс і навчіться це робити.

Любіть своїх учнів та свою роботу, і ви відчуєте себе щасливою людиною!