Медицински свойства на глината

Снимка: vissastudios.com

Изучаването на природата е удивително и възнаграждаващо, защото разрива много прости средства за възстановяване и поддържане на добро здраве. За съжаление, хората, които търсят сложни и скъпи лекове, обикновено пренебрегват най-полезните и прости естествени такива.

В този модерен век мнозина се запознават с целебните свойства на разнообразни храни, билки, вода, чист въздух, физически упражнения, слънчева светлина, въздържание и доверие в Бог, но все пак малцина знаят за чудесата на самата Земя. След като чудото глина е лечебен феномен, сравнително непознат, изглежда належащо да започнем с няколко думи относно свойствата на глината и употребите ѝ.

Свойства на глината

Едно от най-добрите свойства на глината е изключителната ѝ сила да абсорбира. Глината има уникална сила да привлича нечистотии и токсини и да ги извежда от човешкото тяло, просто защото глината е електроотрицателна и нечистотиите и токсините са електропозитивни.

Глината предоставя също на телата ни микроелементи, които преминават през кожата в кръвния поток. Това се случва при външното приложение като компрес.

Когато глината е приемана външно, изглежда, че някаква вътрешна програма я направлява, тъй като тя незабавно се насочва към местата, които се нуждаят от поправяне. Трябва да помним тук, че Бог създаде Адам от пръстта на земята (Битие 2:7). И така, поради някаква причина, когато бъде поставена вътре в тялото на човека, глината знае точно къде да отиде, за да поправи проблемите. Лековете, предоставени от Създателя, са прости, ефикасни и безопасни. Нищо, което ще остави след себе си гибелно влияние, не бива да бъде вкарване в човешката система.” (Елън Уайт, Писмо 59, 1898 г.)

Глината е „жива” полезна субстанция, която предоставя жизнено важна енергия за човешкото тяло. Колкото повече излагаме глината на слънчева светлина, въздух и дъждовна вода, толкова по-мощна става тя. Поради способността си да абсорбира, глината се използва дори в маслената индустрия, за да очиства маслата.

Как може да бъде използвана глината

Когато бъде употребявана външно, глината може да бъде прилагана в няколко различни форми, като компреси, прах или бани.

Глината е антисептична (предотвратява гниенето или разлагането), зарастваща (подпомага излекуването на рани), противовъзпалителна (облекчава и предотвратява възпалението), антиканцерогенна (очиства от ракови клетки), омекотяваща (смекчава и успокоява кожата), охлаждаща (охлажда и намалява телесната топлина) и козметична (подобрява консистенцията на кожата).

Приемана вътрешно, глината е мощен детоксикатор, особено бентонитовата глина, която може да абсорбира тежки метали като живак, арсен, олово и калай. Глината предоставя също минерали и микроелементи. Глината има колоидни свойства, които отстраняват токсини и вредни субстанции от тялото ви.

Как да избираме правилната глина

Има много разновидности на глината с различни цветове, в зависимост от химичния състав на почвата. Например, най-често срещаните глини на пазара са зелена, бяла, сива, жълта, червена, синя, черна и розова.

Обикновено препоръчваме френската зелена глина да се прилага външно, както и вътрешно, но също препоръчваме бялата бентонитова глина за детоксикация от тежки метали. Червената глина изглежда е много ефикасна маска за изчистване на лицето, в зависимост от вида кожа, който имате. Винаги можете да смесите някакъв вид глина с билки, плодов или зеленчуков сок, екстракти или зехтин, за да подобрите представянето и действието на глината.

Как да подготвяме глината

Подготвяйте глината в дълбока купа. Използвайте съд, направен от стъкло, порцелан или дърво, но никога от метал.

Напълнете купата с изворна вода и поръсвайте глинения прах, докато получите хомогенна паста, не много концентрирана. Нека глината отпочине за два часа. Обработвайте я възможно най-малко.

Как да прилагаме глината

С дървена лъжица разпределете равен пласт от един сантиметър върху зоната, която ще бъде третирана. Не изглаждайте повърхността – глината се разполага естествено, когато я поставите на място. Обвийте третираната зона с тънка платнена превръзка. Поставена върху възпален орган, абсцес или друга язва, произвеждаща гной, покрийте глината с листо от зеле, за да забавите процеса на изсъхването ѝ. Ако зоната, която ще бъде третирана, е разположена от двете страни на тялото, като бъбреците, разпределете глината върху плат и тогава я поставете върху засегнатата област. Оставете глината да работи два часа. След това отстранете глината с хладка вода и приложете отново такава. Правете поне три приложения дневно, никога не използвайте същата глина двукратно. Ако третирате язва или открито възпаление, глината трябва да бъде поставяна пряко върху тъканта.

Някои предпазни мерки при глината

• Приложенията трябва да стават единствено поне два часа преди или два часа след хранене.

Когато третирате абсцес или гнойна язва, сменяйте компреса на всеки час, ако е възможно. Въпреки това, ако компресът изсъхне за половин час, свалете го без да чакате цял час.

Избягвайте компреси с глина по време на менструация и бременност.

Някои заключителни мисли

При всеки природен лек, подпомагащ пряко повторното изграждане на организма или освобождаващ и премахващ веществата, които му вредят, винаги съществува възможност от неприятни реакции. Не трябва да се страхувате от тези реакции. Те са желателни, защото доказват, че тялото ви отговаря положително. Нека Бог ви дари изцелението, от което се нуждаете, докато откривате повече относно Неговите природни лекове.

Източник: Amazing Discoveries

http://www.etoidaskoro.com/104710761088107210741077/18