Путин и Анти ЕС

TMNews от 29.05.2014 пише:

В Двореца на независимостта в Астана, където Владимир Путин може да реализира мечтата си на завоевател или просветен цар на Евроазиатския икономически съюз, вече всичко е готово.

За някой е като да съживиш отново СССР с план, който Владимир Владимирович бил преследвал в продължение на петнадесет години, но за лидерите на пресслужбата на Кремъл е нормално - това е едно събитие от историческо значение в развитието на интеграционните процеси в евразийското пространство.

И ако Украйна е в разгара на гражданска война, след прозападните протести на Майдана и уволнението на проруския Виктор Янукович, то на този 29 май 2014 в Казахстан се пише противоположна глава. През цялото време Европейският съюз от една страна се сблъсква с тази нова реалност, а от друга страна се предлага като контрапункт, който преживява сериозна криза и се нуждае от смяна на скоростта.

В допълнение към руския президент неговият беларуски колега - Александър Лукашенко и разбира се шефа - лидерът на домакините, Нурсултан Назарбаев, от Кремъл бе обявено: „По време на срещата се очаква подписването на Договора за създаването на Евроазиатската икономическа общност (Евратом)". Така че следващата стъпка към Митническия съюз, която са имали, вече проправя пътя за първата интеграция между трите бивши дъщерни републики. Подписването се очаква да бъде около 10:20 италианско време.

Проектът отваря монументални сценарии, особено за нефт и газ, но също така и за инфраструктурата. „Страните участнички ще следват последователни политики в ключови сектори на икономиката, енергетиката, промишлеността, селското стопанство, транспорта. Налице е значително увеличение в бизнес-възможностите за реализиране на съвместни инвестиции и проекти за сътрудничество и комуникация". Там ще бъде „третата среща на държавните глави на тази година на редовно заседание на Икономическия евразийски съвет, който е основният орган на този все по-тесен съюз между Русия, Беларус и Казахстан", добавят от Москва. Изглежда се предвижда границите на този съюз да се разширят. Предвижда се „придържането към Договора за Евразийската икономически съюз и изготвянето на пътна карта за адаптиране, приета от законодателството на Република Киргизстан."

И Армения изглежда са избрали Евразия пред Европа, и според източници на TM News, утре ще направи по-очевидно своя избор. За сега, на базата само на три държави членки, се говори за "една от най-големите групи на регионалната интеграция в света, с население от 170 млн. души. С общ капитал от близо $ 2700 млрд. на присъединяващите се страни, което е 85% от брутния продукт на страните от Общността на независимите държави".

И все пак въпросът за суверенитета на съответните държави и възможността за общо уважение между тях, остава подземна тема. Много актуална - точно когато т. н. украински модел, след анексията на Крим към Русия, генерира дори ужас. Разбираемo e в Балтийските страни, но очевидно е малко обяснимо в Централна Азия, където в Голямата игра между Русия и САЩ през последните години за контрол на стратегически бази като Манас в Киргизстан, наскоро изгуби контрол, благодарение на натиска от страна на Москва.

Добавят се и други нови фактори на несигурност, като заболяването на категоричния лидер Нурсултан Назарбаев в Астана. Едва наскоро руската преса започна открито да пише за неговия рак на простатата - както се отбелязва - защото казахстанския президент все още няма синове. Перспективата за смъртта му вече генерира страхове на нестабилност в един етап на борбата за власт, което Москва ще следи много внимателно.

Материал от Wikipedia

Евразийския съюз включва някои от държавите, които в миналото са представлявали Съветския съюз: Русия, Беларус, Казахстан, Армения, Киргизстан и Таджикистан. Според New York Times, броят на кандидатите в президентските избори през 2011 Киргизстан одобри проекта, докато правителството на Таджикистан заяви, че възможността за членство все още е в процес на оценка. По време на разговори около кръглата маса в Москва, организирана от партия Единна Русия, политологът Дмитрий Орлов заяви, че в допълнение към бившите съветски републики Евразийския съюз би могъл да обхване и други страни, които са исторически или културно свързани с Русия, като например Финландия, Унгария, Чешката република, България, Китай и Монголия, които ще бъдат обединени в един федерален съюз, в който руски ще се използва като език за комуникация и икономическо сътрудничество.

Коментар на Последните дни

Тази информация, въпреки че е отпреди подписването на договора, заслужава вниманието на всеки, който се интересува от пророчествата. В нея ясно е отбелязан планът, по който трябва да се осъществи зона Евразия. А той трябва да интересува не само адвентистите, но и всички българи, тъй като се отнася до нашата страна. Та ако д това време отхвърлят Божието слово, то поне тогава да се облърнат към истината.

http://www.poslednitedni.info/10531086107410801085108010901077/262#.U8Z7KlKKDs0

Comments

Leave a Reply

08/07/2014

dir.bg съобщава:

Оглавяваният от Русия Митнически съюз е получил над 30 заявки от различни държави за развитието на интеграцията.

Това съобщи наскоро министърът по търговията на Евроазиатската икономическа комисия Андрей Слепньов, цитиран от рускоезични медии и БГНЕС.

Сред подалите заявки са такива страни като Турция, Индия, Виетнам и дори далечната Нова Зеландия. Интерес към търговията с бъдещия Евроазиатски икономически съюз (ЕАИС), в който ще се превърне сегашният Митнически съюз, е изразило и най-голямото интеграционно обединение в Латинска Америка - "Меркосур". В него влизат Бразилия, Аржентина, Уругвай, Парагвай и Боливия.

По размер на брутния вътрешен продукт "Меркосур" е четвърти в света след ЕС, НАФТА (Северно-американското споразумение за свободна търговия) и АТИС (Азиатско-тихоокеанското икономическо сътрудничество).

Засега Митническият съюз включва Русия, Беларус и Казахстан. Очаква се към него да се присъединят Армения и Киргизия.

Коментар на Последните дни

Да се присъединят страни от целия свят е съмнително, макар да е възможно. Съмнително, защото според картата на Новия световен ред "всеки трябва да си знае мястото": Латиноамерианските страни са си в Зона "Латинска Америка; Виетнам и Индия са в Зона "9" и т. н. Но пък Зона Евразия, колкото да изглежда невероятно, че ще има подобно разделение на държавите по света, вече започна да се осъществява. И е логично именно това да посочва

Откровение 17:12. и десетте рога, които си видял, са десет царе, които още не са получили царска власт, но за един час получават власт като царе заедно със звяра;

http://www.poslednitedni.info/10531086107410801085108010901077/301#.U8aV61KKDs0