Русия преразглежда разпадането на Съветския съюз

Десетте зони на които ще бъде разделен света - Откр. 17:12-14

BBC съобщава:

Русия преразглежда признаването на независимостта на балтийските държави от 1991 г.

Офисът на главния прокурор на Русия ще разследва дали Съветският съюз е действал законно, когато е признал независимостта на балтийските държави през 1991 г.

Разследването беше описано като „абсурдна провокация” от външния министър на Литва, Линас Линкевичус.

Естония, Латвия и Литва са били окупирани от съветските комунистически сили през 1940 г. СССР се разпадна през 1991 г.

Миналата седмица главният прокурор на Русия обяви незаконно прехвърлянето на Крим от Русия към Украйна през 1954 г.

По това времето Русия и Украйна бяха републики на СССР, под управлението на комунистическия лидер Никита Хрушчов.

Анексът на Крим от страна на Русия през 2014 г. беше международно осъден. Етническите руснаци там гласуваха повторно присъединяване към Русия, в особено противоречив референдум.

Има големи етнически руски малцинства в Естония и Латвия, докато Литва има по-малко етническо руско малцинство.

Балтийски напрежения

Източник в офиса на прокурора, цитиран от руската новинарска агенция „Интерфакс”, каза, че разследването на независимостта на балтийските държави е последвало искане от двама парламентарни депутати.

В писмото си парламентарните членове Евгени Фьодоров и Антон Романов от партията „Обединена Русия” на президента Владимир Путин, казаха, че решението от 1991 г. да се признае балтийската независимост е било взето „от неконституционно тяло”.

Трите балтийски държави се присъединиха към Европейския съюз и НАТО през 2004 г. През последните години Русия е разглеждала това като вражеско предизвикателство към нейните интереси по сигурността.

Руско-балтийските напрежения се повишават от анекса на Крим и избухването на борбата в източна Украйна през април 2014 г. Тежко въоръжени проруски сепаратисти там се сблъскват ежедневно с войски на украинското правителство.

НАТО е засилила присъствието си в балтийските държави, в отговор на мащабни руски военни упражнения, включително повишена военновъздушна дейност на Русия в балтийските страни.

В отговор на хода на руския прокурор, външният министър на Литва нарече това „най-малкото провокация” и „законово, морално и политически абсурдно”.

Коментар на "Ето, ида скоро":

Действията на главния прокурор на Русия може да изглеждат като провокация и да не доведат до нищо, освен до повишаване напрежението в региона. Но, съдейки от намерението на Йоан Павел II, изразено чрез картата на Новия световен ред, е напълно възможно искането на посочените по-горе депутати и отговорът на прокурора да са с друга цел. През последните няколко години се случиха някои "необичайни" събития в Грузия, Чечня и Крим. С претенциите, че защитава своите сънародници, Русия откъсна части от държави, напуснали бившия СССР. Няма да е изненадващо, ако действията на главния прокурор на Русия са прелюдия към "връщането" на Литва, Латвия и Естония към "матушка Рус". Ако това наистина е част от плана, можем да очакваме и неговото продължение, като Източна Европа се отдели от ЕС и се присъедини към зона Евразия.

Засега това изглежда хипотеза, но не и нещо невъзможно, ако видим какво пише в Откровение 17 гл.:

Откровение 17:12 и десетте рога, които си видял, са десет царе, които още не са получили царска власт, но за един час получават власт като царе заедно със звяра;

13 те са единомислени и предават на звяра своята сила и власт;

Николай Георгиев

http://www.etoidaskoro.com/105310861074108010851080/64