Кой ще бъде новият президент на България? Новият президент ще е ... на власт два - три месеца (ако изобщо встъпи в длъжност)

България - основана 681 г. - демонтирана 2017 г.

"Алфа Рисърч": Разликата между Цачева и Радев се топи

При тези данни балотажът между Цецка Цачева и Румен Радев е сигурен, категорични са социолозите

3 ноември 2016

снимка: mezdra.bg

vesti.bg писа:

Два дни преди изборите - разместване в числата на социолозите и драстични скокове при някои от кандидатите. Очертава се невиждана за последното десетилетие избирателна активност. Цели 69% от избирателите смятат да гласуват за държавен глава.

Това показват данните от проучване на „Алфа Рисърч”, възложено и финансирано от NOVA. То е проведено в периода 31 октомври – 2 ноември. Проучването е проведено сред 1034 пълнолетни граждани от цялата страна чрез пряко интервю по домовете на анкетираните.

Голямата интрига остават Цецка Цачева и Румен Радев, а разликата между тях се топи драматично. Прогнозният резултат показва преднина за кандидата на ГЕРБ с по-малко от 4%. На трето място засега се нарежда Красимир Каракачанов с двойно по- малък резултат.

Веселин Марешки изпреварва кандидатите на останалите парламентарно представени партии и днес би взел малко над 7% от гласовете. Прогноза, която показва сериозен ръст в доверието към бизнесмена в сравнение с резултатите през октомври.

Още по-внушителен обаче е скокът при Пламен Орешарски, след като ДПС официално го подкрепи. Ако през октомври не стигаше и процент, днес вече събира близо 7% от гласовете. Трайчо Трайков и Ивайло Калфин имат почти равен прогнозен резултат от малко над 5%. След тях се нарежда и Татяна Дончева.

Малко над 6% ще използват квадратчето „Не подкрепям никого”.

При тези данни балотажът между Цецка Цачева и Румен Радев е сигурен, категорични са социолозите от „Алфа Рисърч”.

Цялото проучване и коментар на Боряна Димитрова очаквайте утре сутрин в предаването „Здравей, България”.

Настоящото изследване е проведено в периода 31 октомври – 2 ноември от „Алфа Рисърч”, възложено и финансирано от NOVA. Проучването е проведено сред 1034 пълнолетни граждани от цялата страна чрез пряко интервю по домовете на анкетираните.

Източник: Nova.bg Редактор: Николай Киров

Политолог: Протестният вот работи за Цачева

Ако в бюлетината за балотажа нямаше опцията "Не подкрепям никого", това би се отразило положително на кандидата на БСП

снимка: obshtestvo.net

www.vesti.bg

Румен Радев щеше да печели на балотажа от т.нар. протестен вот, ако нямаше в бюлетините за втория тур квадратчето "Не подкрепям никого". На балотажа обаче ще има такава опция и със сигурност Цецка Цачева ще загуби по-малко от това квадратче, отколкото Радев. Това обясни политологът Димитър Ганев пред "Здравей, България" по NOVA.

Специалистът посочи и че

сигурното е, че Цецка Цачева и ген. Румен Радев отиват на балотаж

- кандидатът на ГЕРБ е с 27,3 на сто, а на БСП - с 24%. Третият - Красимир Каракачанов, е с разлика от 12 с Радев. Това показват данните от последното проучване на "Тренд", направено в периода 19-26 октомври.

Останалите места до осмото заемат Ивайло Калфин, Веселин Марешки, Трайчо Трайков, Пламен Орешарски и Татяна Дончева.

„Ако ДПС даде всичко от себе си, Пламен Орешарски може да отнеме

бронзовия медал от Красимир Каракачанов на предстоящия президентски вот”, коментира още Димитър Ганев.

Благодарение на подкрепата на ДПС обаче, експремиерът Орешарски има шанс да стигне дори до третата позиция.

„Потенциалът на лидера на ДОСТ Лютви Местан (бел.ред. – партията обяви подкрепа за Цецка Цачева) е съсредоточен главно в Турция. Там обаче няма да има толкова висока избирателна активност заради ограничения вече брой секции”, коментира Ганев.

Ганев допълни, че ако бюлетината за референдума се дава на гласуващите заедно с тази за президент, а не при поискване, то много повече хора ще се включат в допитването до народа.

Данните са от национално представително проучване на изследователски център „Тренд“, проведено сред 1004 души, интервюирани лице в лице. Теренът на изследването е между 19 и 26 октомври 2016 г. Проучването е осъществено със собствено финансиране на изследователски център „Тренд“.

Източник: Nova.bg Редактор: Виолета Русенова

„Галъп”: Интригата за изборите се заплита

Данните са от експресен телефонен сондаж, който цели да улови новата ситуация – след подкрепата на ДПС към Пламен Орешарски

снимка: bnr.bg

vesti.bg:

По всичко личи, че изборите ще бъдат решени с балотаж. Най-вероятно до него ще достигнат Цецка Цачева и Румен Радев. Очакваното наличие на опция „Не подкрепям никого“, както и апелите на различните партии за втория тур могат да променят ситуацията.

Интригата в изборите се заплита, изходът от потенциален балотаж Цачева – Радев става все по-неясен.

За първия тур Цачева (20,2%) продължава да води с няколко пункта пред Радев (16,3%) – на база всички имащи право на глас. Продължава и укрепването на позициите при Красимир Каракачанов (8,1%).

Калфин, Трайков и Марешки продължават да се движат в „пакет“ около 5% от всички имащи право на глас.

Близо след тях са Орешарски (3,8%) и Татяна Дончева (2,9%). Явно започва осезаем растеж при Пламен Орешарски на фона на предишно изследване на „Галъп интернешънъл“.

Източник: Галъп интернешънъл болкан

Наблюдава се стандартното преди избори общо покачване на нивата на заинтересованост към кандидатите и към изборния процес въобще, съчетано и с промените в закона, които направиха гласуването задължително.

Декларативната активност към днешна дата може да се изчисли на около 55% от всички имащи право на глас - според избирателните списъци.

Опцията „не подкрепям никого“ за първия тур се подкрепя от 5,6% от всички имащи право на глас. Колко хора ще я ползват реално - на този етап може да бъде само хипотеза.

Затова и данните отразяват само най-общи нагласи. Радев се ползва с декларативната подкрепа на 32,1%, а Цачева – на 31,3%.

Максималното стандартно статистическо отклонение при 50-процентните дялове е ±3%. Един процент от извадката отговаря на 56 000 души.

Данните са от експресен телефонен сондаж, който цели да улови новата ситуация – след подкрепата на ДПС към Пламен Орешарски. Сондажът е проведен сред 1003 души, от 23 до 25 октомври. Сондажът е възложен, финансиран и проведен като част от собствена изследователска програма на „Галъп интернешънъл болкан”. Може да послужи за най-общ ориентир. Данните не са прогноза за президентските избори, а отразяват моментната картина на декларативните нагласи.

Източник: Галъп интернешънъл болкан Редактор: Николай Киров

снимка: armymedia.bg

Кандидат-президентите и вицетата им в СНИМКИ

Всичко за кандидат-президентите и изборите

Партиите стартираха официално кампаниите и обещанията

Коментар на последните новини за Пришествието

Както сме предупредили през ноември 2014 в статията България ще бъде разделена, като северната и част бъде вкарана в руската(православна) зона Евразия ( а Родопите в Османската зона)

има план на тайните йезуитски и масонски общества България да бъде разделена между зони Евразия и Османия. Този план е част от глобалния план за нов световен ред, който предвижда всички държави да бъдат вкарани в десет плюс две свръхдържави (зони).

Тези зони ще се покорят на световно правителство към ООН, с морален лидер папството - антихриста - звяра от морето (Откровение 13 глава, стихове 1-10). Плана за дестабилизация на България предвижда следните сценарии:

1.Противопоставяне "за" и "против" Русия,

2.Дестабилизация на институциите,

3. Спиране на природния газ от Русия ( и последващи режим на тока, водата, хиперинфлация и срив на валутния борд)

4. Етническо противопоставяне,

5. Бежанци (вкарани от тайните служби),

6. Терористични актове(направени от тайните служби).

Дестабилизацията на институциите ще започне още с президентските избори, тъй като ще се отчитат по различен начин гласовете "Не подрепям никого". Загубилите ще се позовават на Конституцията и ще твърдят, че тези гласове трябва да се броят като останалите, защото са валидни, а спечелилите ще твърдят, че тези гласове трябва да се броят, като недействителни. Тази възможност да се оспорват резултатите беше умишлено заложена в правилата на изборите за президент 2016 . Ако някой си мисли, че това са фантазии нека сравни резултатите, които предвиждат двете агенции по-горе за водещите кандидати. Алфа-рисърч им дава 27,3 и 24 съответно, а Галъп дава резултати 20,2 и 16,3 , като отчита отделно гласовете "Не подкрепям никого".

Намесата на конституционния съд няма да може да подобри ситуацията, тъй като в него има няколко бивши политици, чиято безпристрастност ще бъде подложена на съмнение. Така новия президент най-вероятно няма да може да встъпи в длъжност, но дори и това да стане, хаосът който ще настъпи след задействане на горните шест сценария ще го/я принуди да си подаде оставката след два-три месеца. Целта е да се дестабилизира България и държавните институциите и по-лесно да може тя да бъде разделена между руската православна Зона Евразия и турската Османска Зона, където ще бъдат Родопите.

Карта на разделянето на България, между

Евразийския съюз (руска, православна зона,

в червено) и Османската зона (турска,

сунитска, мюсюлманска, в зелено)